‘Ky është truproja që urdhëroi gjakderjen në Parlamentin e Maqedonisë’ (FOTO)

Gazetari maqedon Zoran Bozhinovski zbulon autorin i cili ka porositur gjakderdhjen në Kuvendin e Maqedonisë, më 27 prill të vitit të kaluar, njofton agjencia...

Digjet flamuri turk në Tetovë, reagon Ambasada e Turqisë

Ambasadorja e Republikës së Turqisë në Shkup, Tülin Erkal Kara, ka reaguar pas një sulmi të flamurit turk në Tetovë, duke e quajtur këtë...

Shoferët e autobusve në Maqedoni po ikin për punë në Maltë

Tetëmbëdhjetë vozitës të NPQ-së presin që drejtori i ndërmarrjes, Kristijan Çushkov t’i firmosë kërkesat e tyre për dorëheqje. Arsyeja për këtë gjë është se...

Dorëzohet në polici njëri nga organizatorët e dhunës së 27 prillit në Kuvend/FOTO

Nikola Mitrevski – Koljo, një nga të akuzuarit për dhunën e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë sonte është dorëzuar...

Arsimtari përdhunon nxënësen e shkollë, zbardhet emri dhe fotografia e tij!

Një skandal i ri pedofile po e dridh Maqedoninë. Skandali ka ndodhur në shkollën fillore “Shen Kliment Ohridski” në Ohër, ku arsimtari i historisë...

Maskat grabisin kazinon në Shkup

Një grabitje e bujshme ka ndodhur parmbrëmë në Shkup, kur një person i maskuar, që deri tani rezulton i vetëm sipas raportit të policisë...

Emrat dhe fotografitë e pesë ministrave të qeverisë që nuk i prek rikonstruimi (Foto)

Një pjesë e funksionarëve të qeverisë pas Festave të Kërshëndellave nuk do të kthehen në kolltuqet e tyre, raporton Tv24. Burime në LSDM kanë thënë...

Ky është vendi ku u gjet e vdekur Adea Shabani nga Shkupi (VIDEO)

  Mediat amerikane kanë publikuar videon nga vendi ku u gjet e varrosur studentja nga Maqedonia, Adea Shabani, e cila u zhduk më shumë se...

LSDM ja çfarë poste ofron për PDSH-në

Në LSDM kanë thënë se për Tv 24 se Besa e Afrim Gashit veçmë është në qeveri edhe pse ende nuk është arritur marrëveshje...

Policia e Maqedonisë po përcjell zhvillimet në Kosovë, nuk ka rritje të nivelit të...

Policia e Maqedonisë është duke përcjellur zhvillimet në Kosovë, thonë për Gazetën Lajm nga ministria e punëve të brendshme. zëdhënësi i MPB-së, Toni Angellovski...