Detaje interesante, Sela i maskuar si polic, Sheqerinska si mjeke

Nikolla Todorov, deputet i VMRO-DPMNE-së, i cili dëshmoi sot në Gjykatën penale për ngjarjet në Kuvend, tha se më 27 prill, që të mund...

Arrestohen dy kosovar në Aeroportin e Shkupit

Dje në orën 5:40 në kalimin kufitar të Aeroportit të Shkupit, gjatë kontrollit të pasaportave, është konstatuar se viza franceze “D” e personit G.E....

Skandali qeveritar gjatë pritjes së kanceralit austriak në Maqedoni (FOTO)

Protokolli i qeverisë sot ka bërë një skandal gjatë pritjes zyrtare të kancelarit austriak, Sebastijan Kurc. Në vend të flamurit austriak, ai është pritur me...

Ngjarjet e 27 prillit, Zaev, Spasovski dhe Memedi do të rrëfehen para gjykatës

Me marrjen në pyetje të dëshmitarëve të propozuar nga prokuroria në Gjykatën Penale në Shkup sot vazhdon procesi gjyqësor për ngjarjet në Kuvendin e...

Askush nuk dëshiron të studiojë maqedonishten

Vetëm pesë maturantë kanë aplikuar për të studiuar gjuhën maqedonase në afatin e parë të regjistrimit në Fakultetin e Filologjisë në Universitetin “Shën Kirili...

USAID-i akordon grand prej 23 milionë dollarë për Maqedoninë

Ministria e Financave ka nënshkruar Marrëveshje me USAID-in për ‘grand’ me vlerë prej 23 milionë dollarëve për zhvillim. Marrëveshja është e një rëndësie të...

Zaev i bëri thirrje qytetarëve të Gostivarit të votojnë “Për” në referendumin e 30...

Karvani “Për Maqedoni Evropiane”, për referendumin e 30 shtatorit, udhëehqur nga kryeministri Zoran Zaev, është ndaluar në Gostivar. Kryeministri Zoran Zaev sonte në Gostivar shpjegoi...

Ali Ahmeti përuroi investimin e familjes shqiptare në Strugë (FOTO)

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sot mori pjesë në inagurimin e projektit të kompanisë amerikane „Reci Enterprise` në Zonën për zhvillim teknologjik-industrial e...

Regjisori i filmit kundër UÇK-së e ofendon rënd ministrin Asaf Ademi

Regjisori i filmit kontrovers “Tallja me Krishtin” i cili u prit me kritika të ashpra nga opinioni publik betonon qëndrimet e tij lidhur me...

Thaçi: Shqiptarët të mbështesin masovikisht referendumin në Maqedoni

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në “Opinion” në Tv Klan ka folur për marrëveshjen me Serbinë dhe ndikimin në rajon, njofton Telegrafi Maqedoni. Ai, ka...