Sveçla: Dyshohet se në mesin e terroristëve në Banjskë, ishte edhe Milan Radojçiq

ina-online
ina-online

25/09/2023

Policia e Kosovës ka prezantuar arsenalin e armëve që ka gjetur në manastirin e Banjskës. Aty u bë e ditur, se në një veturë është gjetur edhe dokumenti i lejës së armës së Millan Radojçiq.

“Një nga automjet Mercedes GClass, BB 1107 YY është gjetur një dokument i lejes së armës së personit Millan Radojçiq, njëherit nënkryetar i Listës Serbe.

Kjo ngrit dyshimin e fuqishëm se mes personave të armatosur dhe të uniformuar ishte edhe vetë Millan Radojçiq”.

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka folur lidhur me trazirat në veri.

Ai ka bërë të ditur që kanë gjetur dokumente të kriminelit Milan Radojiqiq gjatë sulmit të djeshëm në veri të Kosovës.

Kjo sipas Sveçlës, dëshmon pjesëmarrjen e tij në sulmin e djeshëm.

Janë gjetur edhe harta e plane për organizmin e gjatë të mire menduar dhe këto janë dëshmi që nuk janë vetëm grupe lokale. Për këtë sasi armatime duhet së paku disa muaj nuk ka asgjë të bëjë më organizmin të shpejtë kemi gjetur dokumente të kriminelit Milan Rdeojqitq që dëshmojnë pjesëmarrjen e tij ën këtë aksion. Harta e këtij plani është më e qartë se kurrë. Pjesëtaret e këtij grupit terrorist janë dy të organizatave të shpallura terroriste nga Qeveria”, u shpreh Sveçla.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

Naim Murseli pranon përpara policisë se ka urdhëruar vrasjen e gruas së tij, 15 mijë euro i dha para dhe 15 duhej pas aktit

Naim Murseli Liridon

Tronditëse: I arrestuari i dytë deklaron para Policisë se Naim Murseli e pagoi 30 mijë euro për vrasjen e gruas

Naim Murseli Liridon

Liridona Murseli u vra në sy të fëmijëve, arrestohet bashkëshorti

Escobar Lajcak

Publikohet Draft-statuti i Asociacionit

liburn aliu

Aliu sërish e thotë qartë: Kosova proces kalimtar deri në bashkimin me Shqipërinë

vetur-makin-brenda-shofer

FOTO/ Shtetasi suedez mori ‘rent a car’ Porsche dhe BMW në vlerë të 200 mijë € në aeroport dhe zhduket

Euro metali

Eurot e falsifikuara që u gjetën në Kosovë, dyshohet se janë prodhuar në Maqedoninë e Veriut

liburn aliu

“Kosova projekt i përkohshëm”, Kurti thotë se Aliu deklaratën e bëri në një emision festiv për 28 Nëntor

Albin Kurti

Zgjedhjet në Serbi, Kurti: Është interes i shqiptarëve të Luginës të jenë sa më shumë të përfaqësuar në Kuvend

INFO

NA NDIQ