Rama publikon pamjet nga punimet në rrugën Fier-Vlorë: Aksi do të reduktojë trafikun (VIDEO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25 Shkurt, 2023

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pamjet nga aks Fier-Vlorë, punime të cilat janë përfunduar deri në masën 65%.

Rama shkruan ky aks shërben si një aks alternativ për qarkullimin e makinave, reduktimin e trafikut, por edhe për mbështetjen e bujqësisë dhe argotizmit të zonës.

“Mirëmëngjesi me një tjetër kantier të infrastrukturës rrugore, aksin Fier-Vlorë, që krahas by-pass-it të Fierit, shërben si një aks alternativ për qarkullimin e makinave, reduktimin e trafikut, por edhe për mbështetjen e bujqësisë dhe argotizmit të zonës, ju uroj një fundjavë të mbarë”- shkruan Rama.

https://www.facebook.com/watch/?v=954398172390748

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

defender shqiperi

Përmbyllet “Defender Europe 2023” në Shqipëri,

Fredi Beleri

Apeli la në burg Fredi Belerin, reagon MPJ greke: Kundër dispozitave të shtetit

berisha

Berisha: Rama ndihmës i Vuçiq, i ka futur thika pas shpine Kosovës

rama kovacevski

Rama batuta me Kovaçevskin: Integrimi na la pa flokë

sander lleshi

Ish-ministri i brendshëm shqiptar: Gjeni një numër telefoni të Albin Kurtit

rama

EMRAT/ Qeveria shqiptare nis zëvendësimin e ambasadorëve

bajram-begaj

Begaj dënon dhunën në veri të Kosovës: Asnjë pretekst nuk mund të pengojë marrëveshjen e Ohrit

INFO

NA NDIQ