Zgjedhjet presidenciale/U votua në shtëpinë për përkujdesjen e të moshuarve “Nënë Tereza”

Picture of INA
INA

23/04/2024

Një ditë para zgjedhjeve, votimi për zgjedhjet presidenciale mbahet për të sëmurët dhe personat e pafuqishëm, të burgosurit, ata që janë në paraburgim dhe në shtëpitë e të moshuarve dhe shtetasit tanë jashtë vendit.

TV21 vizitoi shtëpinë për përkujdes të të moshuarve “Nënë Tereza” në Shkup, ku të drejtën e tyre të votës e kanë ushtruar 46 persona, e ku nuk mungonte edhe kënga.

“Nga 66 shfrytëzues, votuan 46, të tjerët do ta shfrytëzojnë të drejtën e tyre në vendet ku jetojnë. Votimi kaloi më së miri”, tha Dean Petrov, udhëheqës i Shtëpisë për Përkujdesjen e të Moshuarve “Nënë Tereza”

https://www.facebook.com/TV21Videos/videos/414259968002567/?ref=embed_video

“Pa dallim se me kë jetojmë dhe si, ne të gjithë jemi këtu vëllezër. Nuk duhet të ndahemi, të bëjmë ndarje mes nesh. Ne jetojmë në këtë territor që duhet të gjithë ta ruajmë”, tha njëri nga të moshuarit.

“Kishte rend të mirë, votuam, kemi votuar këtu 3-4 herë”, tha një e moshuar.

TË FUNDIT
6 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
8 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit
8 orë
Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona
9 orë
Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore
10 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

ME TE LEXUARA

21 orë
Fronti Evropian ka ngritur padi në Gjykatën Administrative për vendimin e KSHZ-së për rivotimin në Zhelinë
17 orë
Ndërroi jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Vaid Sali
14 orë
VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë
20 orë
Kacarkas i mbaron mandati, pasardhësi i saj do të bëhet i ditur në fund të kësaj jave
17 orë
Kasami: Po finalizohet marrëveshja për ministrat dhe zv/ministrat
14 orë
Nga sot vijon të rrjedhë afati dhjetëditor për formimin e Qeverisë
20 orë
Kjo është përbërja e mundshme e Qeverisë së re, TV 24 nxjerrë emra

LEXO MË SHUMË

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

vmro

VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

qeveria

Nga sot vijon të rrjedhë afati dhjetëditor për formimin e Qeverisë

fronti evropian vlen

VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë

INFO

NA NDIQ