Aleanca për Shqiptarët do të votojë pro marrëveshjes për emrin

Aleanca për Shqiptarët e përshëndet marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Greqisë për emrin dhe se kjo marrëveshje është në vijë me politikat e ASH-së, këtë...

LSDM dënon dhunën dhe gjuhën e urrjetjes të protestuesve para Kuvendit

Partia më e madhe maqedonase në pushtet, LSDM ka dënuar gjuhën e urrejtjes të protestuesve mbrëmë para Kuvendit të Maqedonisë, transmeton Zhurnal. Nga kjo parti...

Arrestohet tetovari në Aeroportin e Shkupit, ja kush është?

Të dielën (17.06.2018) në ora 19 e 30 minuatë në aeroportin e Shkupit është arrestar një tetovar, njoftoi MPB. Sipas policisë, ai ëhstë arrestuar...

Ka ndëruar jetë hafizi/studenti 21 vjeçar nga Reçica e Madhe

Dje pasdite në shtëpinë e tij në Reçic ka ndëruar jetë Hamza Mahmudi, hafiz dhe studenti i teologjisë. Hamza që është nipi i hoxhës Ejup...

Digjet vetura e deputetit të LSDM-së

Mbrëmë i është vënë flaka veturës së deputetit të LSDM-së Hari Lokvenec. përderi sa ishte në Prespë gjatë nënshkrimit të marrëveshjes me Greqinë. Lovenec...

Fillon regjistrimi në shkollat e mesme

Në të gjitha shkollat e mesme shtetërore sot dhe nesër do të kryhet afati i parë i regjistrimin të nxënësve për vitin shkollor 2018/2019....

Gjendja sot para Kuvendit të Maqedonisë?

Pas protestave të mbrëmshme, situata sot para Kuvendit të Maqedonisë është e qetë dhe se nuk ka prani të shtuar policore. Janë hequr barrikadat...

Kush po i sponsorizon protestat në Shkup, dalin të dhëna në rrjetet sociale?!

Protestat e ditëve të fundit në Shkup kundër marrëveshjes për emrin dhe integrimeve të vendit në NATO dhe BE duket se kanë një organizatorë....

Fillon zbatimi i marrëveshjes “Republika e Maqedonisë së Veriu”, ja plani?

Ligji për ratifikimin e marrëveshjes së emrit me Greqinë të nënshkruar të dielën në Prespë, pritet që sot të kalojë në Qeverinë e Maqedonisë. Më...

Personi me flamurin e Rusisë në protestat e Shkupit është lider partie. Ja kush...

Policia arriti të shpërndajë protestuesit e dhunshëm maqedonas që sonte u mblodhën para Parlamentit të Republikës së Maqedonisë për të protestuar ndaj marrëveshjes në...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!