BDI-ja sot në takim me qytetarët e Likovës

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) SOT (e Diel, 23.09.2018) me fillim në ora 16:00 në Restorant “Shevo – Femi” në Likovë, do...

Kasami nga Struga:’I themi “PO” Evropës si shqiptarë dhe jo si përqindje!

Në kuadër të fushatës për referendumin, Lëvizja BESA e zhvilloi takime në Kërçovë, Ohër dhe përfundoj në qytetin e Strugës, në të cilën realizoi...

Artistët shqiptarë në Strugë ankohen nga drejtorët maqedonas te Pallati i Kulturës, reagon ministri...

Përfaqësuesit e “Qendra për fëmijë në Strugë”, që ushtrojnë preh vitesh aktivitetet kulturore në pallatin e Kulturës në Strugë, vazhdimisht shprehin shqetësimet e tyre...

A i fsheh Zaev amendamentet me të cilët do të ndryshojë Kushtetuta?

VMRO-DPMNE akuzon se kryeministri Zoran Zaev ka pranuar të ndryshojë pjesa hyrëse e Kushtetutës dhe nenet 3 dhe 49 të Kushtetutës, ndërsa 10 ditë...

Ivanov: Më 30 shtator nuk do të votoj

“Dy herë e mora besimin e qytetarëve që të mos lejoj ndryshimin e Kushtetutës me qëllim ndryshimin e emrit, dhe nuk pranoj ideja dhe...

Osmani do raportojë rreth aktiviteteve për anëtarësimin e vendit në BE

Zëvendëskryeministri për çështje evropiane, kryenegociatori politik dhe kreu i delegacionit të shtetit për negociata me Bashkimin Evropian Bujar Osmani dhe këshilltar i posaçëm i...

Zbardhja e tri dekadave të shqiptarëve në Maqedoni nëpërmjet 463 dokumenteve

Pas përfundimit të Luftës së Dytë Botërore, sikurse dihet, shqiptarët - të cilët nuk u lanë të ishin pjesë e shtetit amë, Shqipërisë -...

Shpërthen në flakë një makinë në autostradën Shkup – Tetovë (FOTO)

Dje pasdite në autostadën Shkup – Tetovë, ka shpërthyer në flakë një makinë, që për fat të mirë nuk ka pasur të lënduar nga...

Zaev: Jam i bindur se më 30 shtator do ta konfirmojmë të ardhmen evropiane

E gjithë bota na jep mbështetjen maksimale dhe tani është momenti për të vendosur nëse jemi pjesë e botës apo jo. Marrëveshja me Greqinë...

Thaçi nga Tetova: Të dëshmojmë se jemi për në NATO dhe BE, të mos...

Partia Demokratike Shqiptare në kuadër të fushatës për referendumin e 30 shtatorit mbrëmë zhvilloi aktivitetet e radhës në Komunën e Tetovës. Tubimi qendror...