Bullgari / Hapet tenderi për dhënien me koncesion për 35 vjet të Aeroportit të...

Bullgaria ka hapur tenderin për dhënien me koncesion për 35 vjet të Aeroportit Ndërkombëtar të Sofjes, njoftoi javën e kaluar Ministria e Transportit. Vlera e...

Haki Abazi, Mustafa Nanos: Po i shisni vajzat në Serbi

Ish-drejtori i Fondacionit Rockefeller Brothers Found dhe publicisti Haki Abazi i është kundërpërgjigjur Mustafa Nanos pas deklaratave të tij ofenduese ndaj shqiptarëve të Kosovës,...

Në Serbi asnjë lot për viktimat e Srebrenicës

Mungesa e kujtesës publike në Serbi të gjenocidit të Srebrenicës – këtë vit njësoj si vitet e tjera – tregon një mungesë të vazhdueshme...

A po kërkon Lugina përfshirje në dialogun me Serbinë? Flet kryetari i Preshevës

Në fazën finale të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë mund të jenë të përfshirë edhe shqiptarët nga Lugina e Preshevës.E një mundësi e tillë...

Shkak reaksioni alergjik, italiania 24-vjeçare humb jetën pas darkës në restorant

Chiara Ribechini, 24-vjeçarja nga Pisa humbi jetën menjëherë pas një darke në restorant me të fejuarin. Atë restorant ajo e kishte frekuentuar edhe më parë...

Presidentja e Kroacisë të enjten në Tiranë

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq pritet të zhvillojë një vizitë zyrtare në Tiranë gjatë kësaj jave. Kitaroviq do të arrijë në kryeqytetin shqiptar ditën...

Shtrenjtohen cigaret, ja sa kushtojnë tani

Cigaret e disa prodhuesve tani janë më të shtrenjta për 10 dinarë për paketë, raportoi Gazeta Zyrtare, përcjell presheva.com. Gjegjësisht, në përputhje me nenin 68...

Komuna e Preshevës çertifikoi 45 biznese

Komuna e Preshevës ndihmoi në çertifikim mbi trajnimin e kryer për fillimin e biznesit. 45 qytetarë të interesuar nga komuna jonë kaluan trajnimin dy ditorë...

Vuçiq: Nuk do ta ëndërroni më Gjermaninë, për tre muaj do të rriten rrogat

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç njoftoi një rritje të konsiderueshme të pagave për reth tre – tre muaj e gjysmë për punëtorët mjekësorë. Siç tha ai,...

Raporti sekret i Londrës: ja si Rusia po tenton ta gllabërojë Ballkanin

Një raport sekret britanik i publikuar nga B92 bën të ditur se Ballkani ka ikur nga orbita e BE-së dhe atij po afrohet Rusia,...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!