Përpjekje për tensione ndëretnike në Bujanoc, me fjalën “shiptari” fillon fyerja

Në seancën e pestë të kuvendit komunal të komunës së Bujanocit, u bënë përpjekje që të nxiten tensionet ndëretnike në mes të serbëve dhe...

Arifi: Shantazhet, propagandat dhe të gjitha mjetet anticivilizuese ndaj meje janë një sakrificë që...

Letër e hapur e kryetarit të komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi: Dashamirës, Në intervale ditore pranoj letra brengosje nga ju, lidhur me propagandat dhe konspiracionet e...

Maqedonia, Kosova dhe Bosnja, tri “çështjet thelbësore në rajon

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara duan t'u japin Beogradit e Prishtinës hapësirën e duhur për të...

1 milion euro grabitje nga VIP-at në Greqi/ Kapet shqiptari, koka e grupit kriminal...

Një 59-vjeçar shqiptar është vënë në pranga nga policia greke, pasi akuzohet si koka e një grupi kriminal që mërehej me grabitje në banesa...

Vuçiqi: Kush flet për Kosovën e Sanxhakun, flet kundër Serbisë

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq iu ka përgjigjur liderit të boshnjakëve Bakir Izetbegoviq, transmeton Koha.net. "Nëse dikush flet për Sanxhakun, Kosovën dhe për shumë gjëra të...

Erdogan nënshkroi dekret për lehtësimin e kushteve për marrjen e shtetësisë turke

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan nënshkroi dekret me të cilin në mënyrë të konsiderueshme lehtësohen kushtet për marrjen e shtetësisë turke nga të...

Në Serbi thonë se Millosheviqi i është shitur Tribunalit të Hagës për 10 milionë...

Publicisti serb, Miroslav Lazanski, në rts ka bërë një pohim, “shokues” thotë portali “kurir”, pasi sipas tij, ish – udhëheqësi i Serbisë dhe i...

Me sytë nga OKB-ja, beteja diplomatike Kosovë-Serbi zhvendoset në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara është fushëbeteja diplomatike e radhës për Kosovën dhe Serbinë. Debatet atje nisin në 25 shtator dhe zgjasin deri...

Turkish kërkon 30 milionë dollarë, Shqipëria ka vetëm 200 mijë

Një deklaratë e kompanisë Turkish Airlines në Bursën e Stambollit bën të ditur se kompania Air Albania, sipas parashikimeve të Turkish, do të ketë...

‘The Economist’: Dështon projekti Thaçi-Vuçiç për kufijtë

Revista prestigjioze britanike “The Economist” i ka kushtuar një artikull idesë së ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, që së fundmi është përfolur...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!