Ishte simboli i luftës në Bosnje, ja gjendja aktuale e Fikret Aliçit (Foto)

Fikret Alic, i cili gjatë luftës bëri xhiron e botës me një foto të tij ku shfaqej i dobët nga torturat e Mladiçit, Fikret...

Arifi takim me ambasadorin amerikan në Beograd, sfidon Këshillin Kombëtar Shqiptar

Kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi ka njoftuar se realizoi takime të ndryshme me faktorin kombëtar dhe ndërkombëtar në Beograd gatë kësaj jave. Ai...

Përcillni nëpërmjet kamerave gjendjen momentale në vendkalimet kufitare

AMSS dhe MUP i Republikës së Serbisë kanë vendosur video kamerat e para që tregojnë gjendjen momentale në vendkalimet kufitare Batrovci në kufi me...

Mbijetesa te fqinjët – Tregimi i shqiptarit nga Kosova që punon në Ulqin

Autobusi i linjës së rregullt Prishtinë-Ulqin niset në orën 9 të mbrëmjes. Për të qenë i sigurt, Ramiz Gashi kishte dalë në 8:30 në...

Lajmi i zi për Preshevës, mërgimtari i ri ndërron jetë në Gjermani

Njoftohen qytetarët e Komunës së Preshevës që varrimi i Arben Mustafës bëhet neser më 20. Prill 2018 me iqindi në varrezat e qytetit të...

Barriera e hekurudhës afër fshatit të Preshevës do të përfundoj në fund të qershorit

Vendi ku kalon hekurudha dhe bashkohet me rrugën që lidh fshatin Raincë dhe rrugët tjera me vite ka qenë problem. Për shkak të mos posedimit...

Preshevarja, për 20 vjet shofere e autobusit në Zvicër

Ditë për ditë, kemi dëgjuar e po dëgjojmë, suksese të ndryshme të mërgimtarëve tanë nëpër gjithë botën kudo që jetojnë ata. Mërgata jonë, siç...

Fillojnë punimet për zgjerimin e rrugës Nesalcë – Letovicë në Bujanoc (Foto)

Rruga Nesalcë – Letovicë, rrugë me rëndësi të veçant jo vetëm për Komunën e Bujanocit dhe qytetarët e saj por edhe për qytetarët dhe...

Brnabiq: KFOR-i i rëndësishëm për Serbinë

Kryeministrja serbe, Ana Brnabiq ka thënë  se prania e KFOR-it në Kosovë është e një rëndësie të madhe për Serbinë, sidomos pas incidentit të...

Grushtshtet brenda ISIS-it, shqiptarët ja me cilin grup bashkohen

Teksa organizata terroriste e Shtetit Islamik në Siri dhe Irak (ISIS) po tenton t’i rikthejë territoret e humbura në Siri, ditëve të fundit ka...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!