Greqi, kapen tre shqiptarë që vidhinin banesa luksoze

Policia greke ka vënë në pranga tre shqiptarë të cilët akuzohen për vjedhjen e shtëpive luksoze në Mykonos. Siç raportojnë mediat helene tre shqiptarët vepronin...

​NYT i reagon Trumpit për Malin e Zi: Nuk po e rrezikoni një vend...

Presidenti, qëllimisht shpërfillës ndaj obligimeve të vendit në kuadër të NATO’s, e mënjanon Malin e Zi si të parëndësishëm për t’u mbrojtur. Qeshu, z....

“Shqiptarët dhe kroatët janë vëllezër” – videoja që po çmend serbët! (VIDEO)

“Kroacia nuk i harron heronjtë shqiptarë”, ky është mesazhi i videos që së fundmi është shpërndarë shumë në rrjetet sociale. Në këtë video thuhet se...

Befason reagimi i ambasadës amerikane në Mal të Zi, pas deklaratave të Trumpit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Malin e Zi ka reaguar, pas deklaratave të presidentit amerikan, Donald Trump, i cili malazezët i quajti “agresivë”,...

Ambasadori amerikan: Presheva, një ndër qytet më të varfëra në Serbi

Ambasadori Amerikan në Beograd Kyle Scott ka tërhequr vëmendjen për komunën e Preshevës, duke theksuar se është një nga komunat më të varfëra në...

Serbia kërkon mbledhje urgjente me Maqedoninë dhe BeH për shkak të doganave të Kosovës

Ministri i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit në Qeverinë e Serbisë, Rasim Lajiç sot deklaroi se ka kërkuar mbledhje urgjente me ministrat dikasterialë të Maqedonisë dhe...

Kush është Mario, malazezi i tmerrshëm që u arrestua mbrëmë në mes të Prishtinës

Policia e Kosovës ka vënë në pranga dy shtetas të Malit të Zi, të kërkuar përmes INTERPOL-it për vepra të ndryshme penale. Sipas "Fosmedia.me", në...

Marko Gjuriq: Ky raund i dialogut ishte një prej më të vështirëve deri më...

Një raund tjetër i dialogut Kosovë-Serbi u mbajt dje në Bruksel. Delegacioni i Kosovës u kryesua nga presidenti Hashim Thaçi ndërsa ai serb nga...

“Serbia të bëjë më shumë për shqiptarët në Luginën e Preshevës”

Përfaqësuesit politikë të shqiptarëve të tri komunave në jug të Serbisë, Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, po kërkojnë që në procesin e dialogut dhe marrëveshjes...

Kufiri Shqipëri – Greqi nuk ndryshon

Ditmir Bushati mohon zërat se marrëveshja me Greqinë është finalizuar, ndërsa nuk konfirmon as optimizmin e eurokomisionerit Hahn se gjithçka do të jetë gati...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!