18 vjet nga vdekja e presidentit Boris Trajkovski dhe anëtarëve të delegacionit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/02/2022

18 vjet nga vdekja e ish-presidentit Boris Trajkovski, i cili së bashku me anëtarët e kabinetit të tij vdiq në një aksident avioni afër Mostarit, do të shënohet sot në Shkup dhe Rotimlje.

Tek varri i Trajkovskit dhe në vendpushimet e përjetshme të anëtarëve të vdekur të delegacionit në varrezat e qytetit në Butel, siç është paralajmëruar, presidenti Stevo Pendarovski do të vendos lule, ndërsa delegacione nga kabineti i Presidentit do të vendosin lule para memorialit në vendin e aksidentit në Rotimlje, Bosnje dhe Hercegovinë dhe në varrin e njërit prej anëtarëve të delegacionit, në Veles.

Në aksident avioni më 26 shkurt 2004, humbi jetën presidenti Boris Trajkovski dhe një delegacion prej tetë anëtarësh që po udhëtonin për në një konferencë Ndërkombëtare në Mostar.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lindita ahmeti

ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti

IMG_1415

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

inbound5716384559552820021

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

speciazilanta

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

inbound1570935745553072141

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

vucic vjosa osmani

Nis seanca për Kosovën në OKB, Osmani përball Vuçiqit

ASH

ASH: Ranë maskat, Mickoski shpalosi bashkëpunimin që ka me opozitën shqiptare

pasaporta

Dokumentet personale do të mund të merren edhe të mërkurën

inbound8095449253420538831

Valbona Adili Emini: Pabarazia gjinore në politikë ndihet kudo edhe pse kemi gra të forta e të emancipuara

INFO

NA NDIQ