A vdiq Rugova si Ibrahim apo si Pjetër? (VIDEO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/01/2022

Për Pjetër Bogdanin fliste shumë më endje në paraqitjet si studiuese jashtë petkut politik

Pas vd ekjes së tij dikush pohoi se Rugova kishte pranuar të pagëzohej me emrin e priftit shqiptar.

Ishte Edi Rama ai i cili e bëri publik këtë detaj në një mesazh të tij përkujtimi në Facebook, njofton Klankosova.

Klan Kosova risjell kronikën e realizuar në vitin 2016 e cila ju tregon detaje të tjera.

Ndryshe, sot janë bërë 16 vjet nga vd ekja e presidentin Ibrahim Rugova.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

inbound5716384559552820021

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

inbound1570935745553072141

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

vucic vjosa osmani

Nis seanca për Kosovën në OKB, Osmani përball Vuçiqit

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

Vjosa Osmani

Këshilli i Sigurimit në OKB diskuton sot për Kosovën, Osmani përballet me Vuçiç

kurti mediat

Referendumi në veri, Kurti: BE të heqë menjëherë masat, Serbia nuk i mbledh dot 50% të votave

vjosa Osmani

Osmani: Kosova i dha mundësi qytetarëve serb që t’i largojnë kryetarët aktual, nuk ndodhi për shkak të presionit ndaj Beogradit

kqz-kosove

KQZ: Dështon iniciativa qytetare për largimin e kryetarëve në komunat veriore

ramush-haradinaj-600x360-1

Tri shtëpi në Kosovë, një në Shqipëri dhe një vilë – kjo është pasuria e Ramush Haradinajt

INFO

NA NDIQ