Abrashi: Shqiptarët do mbështesin Taravarin kuqezi, jo kandidatin e regjimit të vjetër

Picture of INA
INA

22/04/2024

Deputeti i Vetëvendosjes Artan Abrashi ka shprehur mbështetje të pa rezervë për kandidatin e opozitës shqiptare Arben Taravarin.

“Gostivari sot po shkëlqen. Tetova e Çairi, Struga e Kumanova, Dibra e Manastiri, Likova e Saraji, do të mbështesin Taravarin kuqezi, jo kandidatin e regjimit të vjetër”, ka shkruar Abrashi. (INA)

TË FUNDIT
5 minuta
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
6 minuta
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
8 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
10 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit
10 orë
Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

ME TE LEXUARA

17 orë
MASH: Po dorëzohen tekstet shkollore të miratuara nga klasa e parë deri në të shtatën, nxënësit do t’i kenë të gjitha tekstet shkollore para fillimit të vitit të ri shkollor
13 orë
VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese
21 orë
Memeti do të tërhiqet nga Këshilli i Prokurorëve, lajmërohet se nuk do shkoj në mbledhje
17 orë
Ahmeti: Nuk ka arsye për të shkarkuar Artan Grubin, Fatmir Besimin e Nazim Bushin nga postet partiake
13 orë
Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët
20 orë
Kasami: Fronti Evropian të luaj rol konstruktiv në opozitë
17 orë
Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale

LEXO MË SHUMË

Izet Mexhiti

Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re

Moti_26-780x470-1

Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

pasaporta-gjermane

Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut

thaci-krasniqi-veseli-hage-selimi-specialja

Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët

INFO

NA NDIQ