Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Picture of ina-online
ina-online

17/04/2024

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti ka dalë me një prononcim të ri në lidhje me fushatën presidenciale.

Njoftoi se tubimi përmbyllës për kandidatin e tyre për president, Bujar Osmanin do të mbahet më 21 prill në Sheshin Maqedonia në Shkup, me fillim prej orës 20:00, transmeton TV21.

“Në këtë shesh, në zemër të Shkupit, ua kërkova besën për ta bërë Kryeministrin e parë shqiptar.

Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva.

Asnjëherë në jetë, për asnjë çmim, nuk do t’ju zhgënjej.

Ejani përsëri, nga ky shesh ta nisim frontin e madh të fitores së 24 prillit dhe 8 majit për një të ardhme europiane dhe në miqësi të përhershme me SHBA “, shkroi Ahmeti në Facebook.

TË FUNDIT
15 minuta
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
2 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
2 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
4 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?
4 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"

ME TE LEXUARA

5 orë
RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore
1 ditë
Hiseni zgjidhet zëdhënës i LD-së, Mexhiti autorizohet për bisedimet për qeverinë e re
12 orë
Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër
5 orë
Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta
1 ditë
Najçevska i reagon Taravarit: Pse kryetari i Kuvendit të jetë shqiptar?
11 orë
Rivotim në shtatë vendvotime në njësinë e pestë dhe të gjashtë zgjedhore të mërkurën

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

Shkolla Vizbeg

Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor

zjarrfikes

Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta

policija-1-800x445

RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore

kasami

Ndryshimet kushtetuese, Kasami: Për vullnetin e VMRO-së, duhet ta pyesni VMRO-në

INFO

NA NDIQ