AlternAtivA zgjodhi kryesinë e Forumit të Gruas

INA
INA

28 Maj, 2023

AlternAtivA dje në Shkup mbajti Kuvendin Themelues të Forumit të Gruas. Për kryetare e Forumit të Gruas të Alternativës u zgjodh Albulena Demiri Zendeli nga Kërçova.

Albulena Demiri Zendeli është magjistre e shkencave ekonomike, kontabiliste e licencuar dhe ish-kandidate për deputete nga Kërçova. Aktualisht punon si bashkëpunëtore për kulturë në Qendrën e Kulturës në Kërçovë.

Kryetari i AAA, Afrim Gashi theksoi rolin e gruas në ruajtjen e identitetit dhe vlerave kombëtare, si dhe rëndësinë që i jep Alternativa grave në politikë dhe familjes në përgjithësi.

“Falënderojmë aktivistet dhe mbështetëset e partisë për pjesëmarrjen dhe aktivitetin e vazhdueshëm politik në kuadër të Alternativës. AlternAtivA mbetet e përkushtuar ta fuqizojë rolin e gruas në shoqëri, si dhe ta ruaj dhe ta mbrojë familjen si institucion”, theksoi Gashi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

pensionist

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

bilall kasami

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

iphone dyqan

Sa rroga nevojiten për iPhone 15 në Maqedoni dhe në rajon

market

AUV: Ushqimi që importohet në RMV – i sigurtë!

Digital era Romaing

Prej sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

mickoski

Mickoski: Deputetët do të largohen nga Kuvendi nëse qeveria provon ta miratojë Ligjin për amnisti me procedurë të shkurtuar dhe flamur evropian

INFO

NA NDIQ