Arrestime në Shkup, është ndaluar një person pjesë e grupit kriminal që ka kryer vjedhje të rëndë

INA
INA

9 Gusht, 2023

Pas ndërmarrjes së masave dhe aktiviteteve operative, zyrtarët policorë nga SPB Shkup zbuluan një grup kriminal i cili më 25.07.2023 në një banesë në rrugën “Lovçenska” ka kryer një vjedhje të rëndë, gjatë së cilës është marrë një kasafortë. Gjegjësisht, pas marrjes së masave është konstatuar se me përdorimin e forcës dhe mjeteve të përshtatshme kanë hyrë në banesë dhe kanë kryer veprën penale.

Pas konsultimit me prokurorin publik dhe pas marrjes së urdhëresës gjyqësore, është kryer bastisje në disa lokacione në zonën e Çairit dhe Nikishtanit, Shkup, ku janë gjetur sende që kanë të bëjnë me veprën e kryer. Njëkohësisht A.M.(24) nga Nikishtani është privuar nga liria, ndërsa për personat e tjerë që kanë kryer veprën janë lëshuar njoftime. Pas dokumentimit të plotë të të gjitha provave, ndaj personave do të bëhet kallëzim penal për krim të kryer nga neni 236 i Kodit Penal.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5169

Taravari: Lëvizja BESA ka rritje të elektoratit

spartak

Ngjela: Të mbyllen me ligj televizionet që ftojnë antishqiptarë në studio!

vmro-mickoski

Kuzeska: Mickoski është kopje e Gruevskit

gjykata-kushtetuese

Gjykata Kushtetuese nuk vlerëson kushtetutshmërinë e Marrëveshjes së Prespës

Gruevski Mickovski

Gruevski i kërkon anëtarësisë të mos i besojnë Mickoskit

kurti me sanxhak dhe lugine

Kurti priti një delegacion të përfaqësuesve politikë të boshnjakëve dhe të shqiptarëve në Serbi

haradinaj-kurti

Haradinaj me akuza të reja: Kurti është shoqëruar me vajzën e ministrit të Millosheviqit

Fatmir Mexhiti

Mexhiti në OKB: Përgjigjja kolektive në kohë pandemie ndërton sistem shëndetësor rezistent

taulant balla

Ligji për shtetësinë, Balla: Qytetarët e Kosovës dhe të Maqedonisë së Veriut të mos testohen

INFO

NA NDIQ