Arrijnë 500 ushtarë turq në Kosovë

INA
INA

6 Qershor, 2023

NATO ka dalë me një njoftim për arritjen e 500 ushtarëve turq në Kosovë, pas dhunës së paprovokuar dhe të papranueshme në veri të Kosovës që la të plagosur 30 ushtarë të KFOR-it.

Në këtë njoftim të Aleancës Veri-Atlantike tregohet se ushtarët turq të këmbësorisë do të përbëjnë pjesën më të madhe të përforcimeve të NATO-s në Kosovë.

Ky batalion fillimisht do të vendoset në kampin “Sulltan Murat” dhe do të qëndrojë në Kosovë për aq kohë sa të jetë e nevojshme

“Një batalion shtesë i forcave rezervë të NATO-s është vënë gjithashtu në gatishmëri më të lartë për t’u vendosur nëse është e nevojshme”, ka njoftuar NATO.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5646

Pas publikimit të pamjeve, reagon kryeministri Kurti – ka këtë mesazh!

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

Enver Bytyqi

Bytyçi: Takimi sekret në New York me Vuçiqin tri ditë para sulmit, Ja pse duan KFOR ta marr kontrollin në veri

IMG_5650

Sveçla: Kemi dëshmi se Serbia e organizoi sulmin në Banjskë – Kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

Radojcic vilat pasuria

Sveçla tregon se për çka do ta shfrytëzojnë vilën e Radojçiqit!

IMG_5648

Publikohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku (VIDEO)

vjosa Osmani

Osmani: Me armët ruse Vuçiq po mendon aneksimin sipas modelit të Krimesë

Shaip Kamberi

Kamberi: Vuçiq mund të hakmerret ndaj shqiptarëve në Luginën e Preshevës

INFO

NA NDIQ