VIDEO/Beatrice Luzzi flet për herë të parë pas takimit me Heidin në BBV, ja çfarë thotë për lidhjen me Romeon

Picture of INA
INA

23/04/2024

Në një intervistë ekskluzive për “Ftesë në 5”, mikesha e ngushtë e Heidit, Beatrice Luzzi ka treguar gjithë ndjesitë nga takimi me të, por edhe se për çfarë e këshilloi Heidin të kishte kujdes.

I pyetur nga gazetari rreth faktit se si e shihte ajo romancën e Heidit me Romeon, Beatrice u shpreh se Heidi duhet ta ruajë shumë, madje edhe nga vetja.

Beatrice: Takimi me Heidin ishte përtej reales, mund ta quaj një rastësi te universit pasi ishim veshur te dyja me te bardha gjithashtu edhe dhoma e gjitha e bardhë. Ishte me sureale se kurrë, mendoj se ajo nuk kuptoi asgjë nga ato qe i thashë dhe qe s’do mbaj mend asnjë nga fjalët e mia sepse vazhdonte te thoshte vetëm ‘absurde,absurde…’ Ishte diçka shume e bukur, shumë shume e bukur, kemi qeshur pa fund, të qeshura qe me kishin munguar shume në shtëpinë e Grande Fratellos dhe për sa i përket shtëpisë se BBV3 mund te them qe ishte e jashtëzakonshme, e madhe e bukur. Komplimente.

Gazetari: Si ishte ti rijetoje emocionet e përqafimit me Heidin, ishte me shume një kthim i përqafimit ne Grande Fratello apo një aprovim i vazhdimësisë se shoqërisë suaj dhe jashtë Grande Fratellos?

Beatrice: Përqafimi me Heidin ishte diçka e mrekullueshme, me dha një energji dhe lumturi qe… sapo e shohë Heidin me qesh menjëherë fytyra, nuk e di pse po kështu na ndodh. Dhe jam e sigurt qe do jete një nder te paktat me te cilën do mbaj shoqërinë edhe jashtë.
Gazetari: Të erdhi keq qe nuk e more vendin e pare ne Grande Fratello?

Beatrice: Atëherë me erdhi keq?! Ne te vërtet jo,jo dhe aq. Më erdhi pak keq për fëmijët sepse unë arrita ne finale vetëm për ata, duke qenë se janë te rinj dhe normalisht qe kane atë shpirtin e konkurrencës, më erdhi edhe pak keq për leket qe nuk mora dot, për këto me shume, për famën dhe lavdinë jo sepse sipas meje un Grande Fratellon tim e bëra dhe e fitova, ndihem mire me veten ne ketë aspekt dhe e di qe se tradhtova dhe se zhgënjeva veten, jam e kënaqur , pak e dhimbshme por e kënaqur me veten.

Gazetari: Heidi është përfolur shume nga publiku shqiptar si një lojtare e ftohte qe përdor me shume logjiken sesa emocionet, e ke ven re këtë fakt ne rrugëtimin e saj ne Grande Fratello? Sipas teje cila është pika e fort e Heidit?

Beatrice: Heidi nuk është person i ftohtë, sipas meje është një nga njerëzit me sensual qe kam njohur, të qenurit seksi nuk te bene te ftohte, është e vërtet qe ajo ka shume vetëkontroll por te kesh vetëkontroll nuk do te thotë se përdor vetëm logjikën,ajo përdor edhe gjuhën e trupit dhe e përdor shume mire madje. Kështu qe jo,te ajo shohë një njeri qe emocionohet dhe një njeri te matur,le te themi qe e ka me siklet ti tregoj emocionet por jo se nuk i ndjen.

Gazetari: Ndonjë koment rreth historisë se dashurisë qe Heidi po përjeton ne Big Brother?

Beatrice: Jam shume e lumtur për te dhe ashtu si e këshillova duhet te kujdeset shume sepse te jetosh një histori dashurie ne Big Brother nuk është dhe aq e thjesht. E këshillova ta mbroj edhe nga vetja e saj madje sepse ndonjëherë ne kërkojmë dhe pretendojmë me shume seç duhet. I uroj më të mirat dhe ti shkoj sa me mbare kjo histori dashurie edhe pse si e shohë un Heidin… e shohë…nuk ka nevojë ajo sipas meje…

TË FUNDIT
4 orë
"Fjalët i merr era…”/ Çfarë tha Ilnisa për deklaratën e babait të Meritonit?"
10 orë
Romeo i pakënaqur me produksionin e BBV3, zbulon se ka qenë më i votuar se Egla dhe nxjerr provat: NUK DO HEQ DORË
12 orë
Erjola harron ‘thikën pas shpine”, pajtohet me Gracianon (FOTO)
12 orë
“Nuk kam asnjë pishman, Egla e meritoi fitoren”, Juli flet pasi u rendit i dyti, zbulon nëse do të rikthehet në Top Channel
13 orë
Sara Gjordeni: Jam në proces gjyqësor me dy persona

ME TE LEXUARA

2 ditë
Fero arrestohet nga policia e Maqedonisë së Veriut
13 orë
Sara Gjordeni: Jam në proces gjyqësor me dy persona
2 ditë
VIDEO/ “Ka qenë një ndër momentet më të vështira për ne”, babai i Meritonit flet për herë të parë për Ilnisën dhe nominimin e fortë me Eglën
12 orë
“Nuk kam asnjë pishman, Egla e meritoi fitoren”, Juli flet pasi u rendit i dyti, zbulon nëse do të rikthehet në Top Channel
2 ditë
Albërije Hadergjonajt i ndodh e papritura në avion (FOTO)
12 orë
Erjola harron ‘thikën pas shpine”, pajtohet me Gracianon (FOTO)

LEXO MË SHUMË

ilnisa

“Fjalët i merr era…”/ Çfarë tha Ilnisa për deklaratën e babait të Meritonit?”

Romeo

Romeo i pakënaqur me produksionin e BBV3, zbulon se ka qenë më i votuar se Egla dhe nxjerr provat: NUK DO HEQ DORË

erjola doci

Erjola harron ‘thikën pas shpine”, pajtohet me Gracianon (FOTO)

juli egla

“Nuk kam asnjë pishman, Egla e meritoi fitoren”, Juli flet pasi u rendit i dyti, zbulon nëse do të rikthehet në Top Channel

Sara gjordeni bbvip

Sara Gjordeni: Jam në proces gjyqësor me dy persona

Egla Big brother

Egla Ceno shpallet fituese e ‘Big Brother VIP Albania 3’

levis jeans

10 truke që të dalloni brendet origjinale nga ato joorigjinale

fero

Policia e Maqedonisë thotë se e arrestoi, Fero duke shijuar kafe në Shkup

Big brother vip albania3

Sonte finalja e Bigbrother. Kush do të fitojë? (FOTO)

INFO

NA NDIQ