Biznesmeni Burim Piraj shpërblen punëtorin me 1 mijë euro pasi u bë prind

INA
INA

12 Maj, 2023

Biznesmeni i njohur Burim Piraj, pronar i kompanisë “Meka Halal Food” po i trajton me dinjitet punëtorë.

Ai ka njoftuar shpërblyer me 1 mijë euro punëtorin e tij, Rexhep Bojaxhiun i cili u bë baba i një vajze.

Postimi i plotë:

Pas vendimit për subvencionimin e lindjeve, kemi kënaqësinë që të punësuarit në kompaninë tonë Rexhep Bojaxhiu, t’ia urojmë lindjen e vajzës, duke i dëshiruar jetë të gjatë e të lumtur, me që rast bëhet i punësuari i dytë i cili përfiton nga vendimi i subvencionimit të lindjeve në vlerë 1000 Euro!
#MekaHalalFood #MadeInKosova

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

escobar-lajcak

Lajçak dhe Escobar vijnë në Kosovë dhe Serbi

burim piraj

Biznesmeni Burim Piraj ‘zbulon’ skenarin që do të ndodh me veriun

kfor veri barrikada

Plani 8 pikësh për de-përshkallëzimin e situatës në veriun e Kosovës

kfori ushtria turke

KFOR-i turk pritet të vendoset në Veri të Kosovës

thaci-veseli-krasniqi-selimi

Prokuroria kërkon vazhdimin e masës së paraburgimit për Thaçin dhe Veselin

memli-krasniqi

Krasniqi-Kurtit: Je duke luajtur me zjarr, hajde shkojmë bashkë në veri

ramush haradinaj

Haradinaj: Ta shkarkojmë Qeverinë, Kurti po i sjellë pasoja të mëdha Kosovës, po e poshtëron çdo vlerë të shqiptarëve

kurti-1

Kurti: Sulmi në veri i parapërgatitur, Beogradi është autor

Arta Avdiu

Vendimet e Kurtit i përkrahin 45% diaspora, 30% të Maqedonisë…dhe vetëm 10% kosovarë

INFO

NA NDIQ