Shpërthen diga në Kenia, dhjetëra të vdekur dhe shkatërrime të mëdha

Zyrtarët në Keni, kanë njoftuar se një digë ka shpërthyer pas reshjeve të mëdha, duke bërë që deri tash 20 veta të ndërrojnë jetë. Shpërthimi...

Forbes publikon listën: Këta janë njerëzit më të fuqishëm në Botë…

Revista ekonomike amerikane “Forbes” publikoi listën e njerëzve më të fuqishëm në botë. i pari për vitin 2018 në listën e “njerëzve më të...

CIA: Kandidatja e diskutueshme

Gina Haspel ka një karrierë të gjatë në Central Intelligence Agency, shkurtimisht CIA. Ashtu siç bëhet e ditur, për shkak të ruajtjes së sekretit...

Si u prit vendimi i Trumpit në Parlamentin iranian?

Ndërkohë që e gjithë bota priste me ankth vendimin e presidentit Donald Trump mbi paktin bërthamor me Iranin, politikanët e Republikës Islamike ishin mbledhur...

Rusia shënon fundin e LBD me paradë në Sheshin e Kuq

Rusia shënon sot 73-vjetorin e fitores së aleatëve mbi Gjermaninë naziste, me një paradë të madhe ushtarake në Moskë. Në mesin e personaliteteve të huaja...

Macron e pret me keqardhje vendimin e SHBA-së

Franca, Gjermania dhe Mbretëria e Bashkuar kanë pritur me keqardhje vendimin e SHBA-së për t'u tërhequr nga marrëveshja bërthamore me Iranin, tha sonte presidenti...

Mogerini: Të ruajmë marrëveshjen me Iranin

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar për të mbajtur marrëveshjen bërthamore me...

Rohani: Trump po praktikon një luftë psikologjike

Presidenti iranian, Hassan Rohani deklaroi sonte se do të diskutojë sa më shpejtë me evropianët, kinezët dhe rusët për të parë nëse këta mund...

Trump vendos, Amerika tërhiqet nga marrëveshja me Iranin

Presidenti Donald Trump njoftoi të martën se Shtetet e Bashkuara do të tërhiqen nga marrëveshja bërthamore me Iranin, duke deklaruar se ai po e...

Erdogani i reagon Francës për Kur’anin

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, reagoi me zemërim ndaj një grupi prej rreth 300 personaliteteve franceze, që u bënë thirrje myslimanëve të denoncojnë...