Mattis në një vizitë të paparalajmëruar në Kabul

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis ka arritur në Kabul më 13 mars, në një vizitë të paparalajmëruar për të vlerësuar gjendjen e luftës...

Republikanët thonë se nuk ka pasur bashkëpunim në mes të Rusisë dhe Trumpit

Republikanët në Komitetin e Inteligjencës së Dhomës së Përfaqësuesve kanë thënë se paneli ka përfunduar hetimet mbi përfshirjen e Rusisë në zgjedhjet e vitit...

Ushtria turke deklaron se ka rrethuar rajonin Afrin në Siri

Ushtria turke dhe aleatët rebelë kanë rrethuar rajonin Afrin në veri të Sirisë, kanë njoftuar forcat e armatosura turke të martën, duke shënuar një...

Kimi nuk i është përgjigjur ende takimit me Trumpin

Koreja e Jugut tha se nuk ka marrë ende përgjigje nga Phenjani për takimin e liderit verikorean, Kim Jong-un, me presidentin e Shteteve të...

Erdogani provokon Greqinë: Shpëtuat sepse u hodhët në det

Me thirrje veçanërisht provokative dhe që shkaktojnë përsëri tension, presidenti turk Recep Tayyip Erdogan i është përgjigjur deklaratave të fundit të homologut të tij...

Profili/ Kush është Skripal, ish-spiuni i dyfishtë që bën Moskën të dridhet

Nga: Luigi Ippolito/ Agjenti i dyfishtë rus Sergej Skripali dhe e bija u gjetën të dielën pa ndjenja me shenja helmimi në qytetin e vogël...

Shërbimi Informativ Gjerman: Çdo muaj vijnë rreth 15 mijë refugjatë ilegalë

Mendohej se itinerari i Ballkanit, nga ku  në vitin 2015 e në fillim të vitit 2016 erdhën qindra mijëra refugjatë ishte mbyllur. Por media...

Putini tregon raketën e pamposhtur të rusëve, reagon Sekretari amerikan i Mbrojtjes (VIDEO)

Rusia ka treguar muskujt së fundmi, ku presidenti Vladimir Putin ka prezantuar raketën e re “të pamposhtur”. Kremlini publikoi një video që tregon nisjen e...

Berluskoni apel demokratëve italianë: “Bashkëpunoni, demokracia në rrezik”

"Bashkëpunoni në krijimin e qeverisë së re ose e ardhmja demokratike e vendit vihet në rrezik". Ky është apeli i lëshuar sot në mediat...

New York, helikopteri rrëzohet në East River: 5 të vdekur/VIDEO

Pesë persona kanë humbur jetën të dielën mbrëma si pasojë e përplasjes së një helikopteri në Lumin Lindor të Nju Jorkut. Mjeti ishte marrë...