Turqia miraton ligj që zëvendëson gjendjen e jashtëzakonshme

Parlamenti i Turqisë miratoi një ligj për sigurinë, që u jep autoriteteve kompetenca të gjera, pasi gjendja e jashtëzakonshme, e vënë pas përpjekjes për...

Temperaturat përvëluese në Japoni, fatkeqësi natyrore që rrit numrin e të vdekurve

Temperaturat përvëluese në Japoni kanë shkaktuar një numër të madh viktimash, ku vetëm javën e kaluar janë regjistruar 65 të tilla. Agjencia e motit ka...

Dalin regjistrimet audio: Si Trump dhe ish-avokati i tij tentuan t’i “mbyllnin gojën” modeles...

Regjistrimet sekrete audio të Presidentit Donald Trump duke diskutuar me ish-avokatin e tij Michael Cohen se si të paguanin një modele të Playboy për...

Finlanda ka përgatitur bunkerin gjigant, në rast të ndonjë sulmi nga Rusia

Deri më tani, Finlanda është njohur në tërë botën për dimrat e gjatë, sistemin e lartë të edukimit dhe kryeqytetin Helsinki, që është në...

Zgjedhje në Pakistan në mes tensionesh

Qendrat e votimeve janë hapur në Pakistan në zgjedhjet nacionale në frymën e keqe të sulmeve vdekjeprurse. Votimet e 25 korrikut përballin liderin opozitar Imran...

Merkel bisedon me Lavrovin për Sirinë dhe Ukrainën

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është takuar sot në Berlin me ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov dhe shefin e ushtrisë ruse, Valery Gerasimov, për...

Pheniani nis çmontimin e objekteve në stacionin satelitor

Një grup me qendër në SHBA që vëzhgon Korenë e Veriut, tha se imazhet satelitore tregojnë se Koreja e Veriut ka filluar çmontimin e...

KE: Të paguajmë nga 6,000 euro për çdo emigrant

Komisioni Evropian ka propozuar sot që vendet anëtare të BE-së të paguajnë 6,000 euro për çdo emigrant të shpëtuar në Detin Mesdhe, dhe të...

Vritet një gazetar meksikan

Një gazetar u vra sot në afërsi të Kankunit, në lindje të Meksikës, njoftuan autoritetet lokale. “Qeveria e shtetit të Quintana Roo shpreh keqardhje për...

Trump: Rusia do t’i ndihmojë demokratët në zgjedhjet e Kongresit

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se është "shumë i shqetësuar", pasi që Rusia mund të përfshihet në zgjedhjet e Kongresit në nëntor, për...