DIA: Mafja është duke u globalizuar

Mafja nuk është vetëm italiane por synon të globalizohet dhe të arrijë në shumë vende europiane, theksoi sot kreu i Drejtorisë Italiane Antimafja (DIA),...

OKB: SHBA duhet të ndalojë ndarjen e familjeve në kufi

Policia duke arrestuar disa persona teksa kanë bërë përpjekje për të kaluar ilegalisht kufirin. Shpërndaje Print Zyra për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara,...

Kryeministri i Izraelit tenton ta kthejë Merkelin kundra Iranit por dështon

Kancelarja gjermane Angela Merkel riafirmoi angazhimin e Gjermanisë ndaj marrëveshjes me Iranin, pavarësisht pretendimeve izraelite se Teherani po mashtronte mbi marrëveshjen, raporton Anadolu Agency...

SHBA arreston një ish-zyrtar që donte të spiunonte te Kina

Një ish-oficer i Agjencisë së Inteligjencës së Mbrojtjes në SHBA u arrestua pas përpjekjeve për të spiunuar te Kina për Shtetet e Bashkuara. Ron Rockwell...

Gjashtëdhjetedy të vdekur nga vullkani në Guatemalë

Ushtria po i ndihmon zjarrfikësit për të kërkuar njerëzit e zhdukur pas shpërthimit të një vullkani në Guatemalë. Rrëketë e shkëmbinjve të nxehtë, hirit dhe...

Mueller ngre akuza të reja kundër ish-kryetarit të fushatës së Trumpit

Robert Mueller, këshilltari i posaçëm amerikan që po heton ndërhyrjen e dyshuar të Rusisë në zgjedhjet në SHBA më 2016, ngriti akuza të reja...

Takimi i Trump me Kim Jong Un në orën 9:00 në Singapor, fshihen detajet...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës thanë se përgatitjet për 12 qershorin ndërmjet Presidentit Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un...

Kancelarja Merkel me qasje përafruese ndaj qeverisë së re italiane

Kancelarja gjermane Angela Merkel, tha se do t’i afrohet qeverisë popullsite të Italisë, me një mendje të hapur dhe do të tentojë të punojë...

Dhjetëra të vdekur pas shpërthimit të vullkanit në Guatemalë

Njëzetepesë persona kanë humbur jetën dhe qindra të tjerë janë plagosur pas shpërthimit të vullkanit Fuego në Guatemalë, kanë njoftuar zyrtarët e këtij vendi. Vullkani...

Kina paralajmëron SHBA-në: Nuk zbatojmë marrëveshje tregtare nëse vendosni tarifa

Kina ka paralajmëruar Shtetet e Bashkuara se secila marrëveshje tregtare e arritur mes dy palëve nuk do të jetë e vlefshme, nëse Uashingtoni vendos...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!