Personi kontrovers në krye të përgjimeve në Maqedoni

Sipas asaj që kanë kuptuar nga portali Mkd.mk, ish drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, ministri i Punëve të Brendshme, zëvendësdrejtori i DSK-së,...

Hoxha godet politikanët në Maqedoni dhe Shqipëri

Xhezari Shaqiri- komandant Hoxha Gëzim i madh dhe lëvdata te politikanët e Shqipërisë dhe Maqedonisë për fillimin e negociatave me BE-në.Për pak kem duke besuar...

Aksion policor në Sedllarcë të Tetovës

Dje në orët e mbrëmjes, nga ana e zyrëtarve të Policisë, nga SPB-ja në Tetovë, është kryer kontroll aksioni në objektin hotelerik ,,Korabi” në...

Greqia e prerë: Maqedonia duhet të ndryshojë Kushtetutën

25 prilli pritet të jetë data e takimit të ardhshëm në Vjenë mes dy shefave të diplomacisë Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocias me ndërmjetësin...

Rrezik për rastet sociale, mund të heqin sigurimin shëndetësor nëse nuk pranoni…

Zdravko Savevski nga partia “E Majta” ka reaguar ndaj një padrejtësie sociale që po i ndodh të pa punëve në Republikën e Maqedonisë. “Nëse...

Plagoset ushtari i Maqedonisë në poligonin ushtarak “Krivollak”

Në Stacionin Policor në Negotinë mbrëmë është lajmëruar se rreth orës 12.00 në Qendrën Mjekësore në Negotinë është dërguar T.R.(38) nga Tetova, i punësuar...

Diaspora e Strugës: Duart larg nga pronat e popullit

Me shqetësim ndjekim zhvillimet e fundit në Strugë, ku veç kanë filluar abuzimet përreth liqenit të Ohrit. Kultura e zaptimit dhe rrënimit të pronës publike...

Zaev zbardh detaje për rastin “Monstra”: Ja çka kanë biseduar Nevzat Bejta dhe Fejzi...

Të gjitha materialet, jo vetëm për “Monstrën”, të gjitha që i kam poseduar, përfshirë këtu edhe Zoran Zaevin, Branko Cervenkovskin, Sugarevskin, Shekerinskën, gjithçka është...

Zaev flet për rastin “Monstra”

Kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar se do të paraqitet si dëshmitar në rastin „Monstra„ në një gjë të tillë e kërkon nga unë gjykata. Kjo...

ATO veshi i ri i përgjimeve në Maqedoni, ja kush do zgjidhet drejtori...

Sipas asaj që kanë kuptuar nga portali Mkd.mk, ish drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, ministri i Punëve të Brendshme, zëvendësdrejtori i DSK-së, përgjegjës...