Ivanovit i kanosen pesë vite burg, ja kush shkruan?

Sipas javores Fokus, presidentit të vendit Gjorgje Ivanov tani i kanoset dënim prej 5 viteve burg, për shkak të akuzës për shkelje të Kushtetutës....

Janushev: VMRO-ja nën shtetrrethim, po kryhet presion politik

Nga VMRO-DPMNE-ja opozitare tentimin e policisë për bastisje të selisë së partisë e shohin si presion politikë. Sekretari i përgjithshëm i kësaj partie Igor...

Mickoski: Doni të thoni se nuk e dini ku gjendet Gruevski, para kujt po...

Kryetari i VMRO-DPMNe-së, Hristijan Mickoski sonte përmes profili të tij në rrjetin sociale facebook, ka reaguar pas urdhër arrestit ndaj ish kryeministrit Nikolla Gruevski...

Avokati i Gruevskit: Nuk e di ku gjendet klienti im

Avokati i ish-kryeministrit të Maqedonisë, Dimitar Dangov për TV21 tha se nuk din se ku gjendet klienti i tij. Ai nuk dëshironte të jep...

Ja kush do ta arrestoj Nikolla Gruevskin, flet Shaqiri?!

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha ka komentuar ngjarjet e fundit dhe lajmet për arrestimim e Gruevskit, njofton agjencia e lajmeve INA. Sipas tij,...

Kush ishte në dy automjetet me xhama të zinj që ‘fluturuan’ nga garazhet e...

Kontroll të automjeteve të cilat lëvizin nga daljet e parkingut nëntokësorë “Todor Aleksandrov “, e cila, çon tek garazhet e selisë së VMRO-DPMNE-së. Nga atje...

Ish-gjenerali i policisë maqedonase flet për arratisjen e Gruevskit

Ish-gjenerali i "Branitelave" dhe kryetar i partisë Dinjiteti i cili është në koalicion me LSDM-në, Stojance Angelov ka apeluar që mos të shqetësohet familja...

Lajmi i fundit: Policia futet në selinë e VMRO-së

Pasi nuk arritën ta gjejnë në shtëpi, policia sonte ka hyrë në shtabin qendror të VMRO-së në kërkim të Nikolla Gruevskit, njofton agjencia...

Ja ku fshihet Nikolla Gruevski, lajmet që qarkullojnë në mediat maqedonase?!

Pasi që u shpall zyrtarisht në kërkim dhe policia vizitoi shtëpinë e tij, shtohen dilemat se ku mund të fshihet Nikolla Gruevski. Sipas informacioneve...

Policia vepron, hyn në banesën e Gruevskit, por ja çka gjen?!

Ekipet e Ministrisë së Brendshme pas një ore pritjeje kanë ndërhyrë dhe kanë hapur derën e banesës së ish-kryeministrit Nikolla Gruevskit. Siç mësohet nga...