ASH: Thirjet antishiptare të “komitëve” edhe njëherë dëshmuan mentalitetin e tyre primitiv (VIDEO)

Aleanca për Shqiptarët (ASH) dënoi thirrjet antishqiptare të tifozëve "Komitët" në Lagjen Gjorçe Petrov në Shkup. Sipas kësaj partie, këto thirrje edhe njëherë dëshmuan...

Vdes lehona dhe foshnja e saj në Klinikën e Shkupit

Në Klinikën për Gjinekologji dhe Obstetrikë në Qendrën Klinike “Nënë Tereza” në Shkup, sonte vdiq një nënë, të cilës dje iu bë një prerje...

Qeveria paralajmëron: S’ka më rroga deri në 3000 euro të drejtorëve

“Drejtorët e ndërmarrjeve dhe institucioneve publike marrin një pagë deri në 180,000 denarë, shumë më e lartë se Kryeministri dhe ministrat në Qeveri, por...

Gjuha Shqipe hiqet nga memorandumet e MASH, ja si arsyetohet Carovska

Milla Carovska u emërua Ministre e Arsimit dhe Shkencës, me të ardhur në krye të këtij dikasteri, pa u bë një muaj bëri një...

Edhe një lajm i pikëlluar nga komuna e Likovës

Edhe një lajm pikëllues nga komuna e Likovës. Ka ndërruar jetë edhe arsimtari Bajram Idrizi nga fshati Mateç, Lajmin e hidhur e bën të ditur...

Bytyqi: Nuk jemi vonë me pakon e katërt të masave

Nuk jemi vonë me pakon e katërt të masave për zbutjen e pasojave nga Kovid-19, deklaroi sot zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike Fatmir Bytyqi. Në përgjigjen...

Sa “kushtojnë” deputetët shqiptarë në Parlament

Ish-ministri i Kulturës, tashmë deputet nga radhët e Alternativës, Hysni Ismaili dhe deputeti Bastri Bajrami nga Lëvizja BESA, janë deputetët më të pasur shqiptarë...

Grubi: Edhe në Kompanitë si Telekom, A1, EVN është në interes të punësojnë njerëz...

Subvencionimi i ndërmarrjeve private nëse punësojnë shqiptarë dhe pjesëtarë të bashkësive të tjera etnike nuk çon në një shtet binacional, por është një parim...

Covid-19, Filipçe: Po bëhen analiza nëse duhen masa shtesë

Të gjithë e kemi vështirë, por duhet t`u përmbahemi masave preventive, situata përkeqësohet për shkak të mosrespektimit, thotë Filipçe. Në paraqitjen e tij të sotme,...

Ish-‘frontmeni’ i VMRO-së, Dimovski: Kjo qeveri është qeveri e BDI-së

Ish deputeti i VMRO-së Ilija Dimovski ka reaguar pas formimit të qeverisë, pasi sipas tij përbërja e Qeverisë është në kundërshtim me Kushtetutën e...