OSMANI: Me fillimin e procesit të skriningut, Maqedonia bëhet top destinacion i biznesit

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, mbajti takim me Karl Johan Hedberg dhe Edin Çollak, përfaqësues të “Suedisë së Biznesit”, roli...

Kadriu: Amnistia s’mund të ndodhë

Ekspert i çështjeve kushtetuese, Osman Kadriu, thotë se amnistia për ngjarjet e 27 prillit s’mund dhe s’duhet të ndodhë. Sipas tij, falja e personave që...

Incident me armë në fshatin Saraçinë të Tetovës

Siç merr vesht Pa Censurë, në fshatin Saraçinë të komunës së Tetovës pas konfliktit në mes dy personave, njëri nga ka njerrë armën e...

Gazetari shqiptar ka një kërkesë të çuditshme nga Zaevi

Ejup Berisha Kur të gjithë kriminelët janë të lirë dhe të paprekshëm njerëtit e mirë dhe të ndershëm nuk e kanë vendin këru por në...

Arrestohen 5 shtetas të Maqedonisë që tentuan të vjedhin drunj në Miratoc të Preshevës

Katër shtetas të Maqedonisë kanë rënë në pranga të policisë së Serbisë për prerje dhe vjedhje të pyjeve në rajonin e Preshevës, informon INA. Të...

Sot vazhdon gjyqi për 27 prillin, të akuzuarit për rrezikim terrorist

Në Gjykatën Penale në Shkup me dëgjimin e dëshmitarit të mbrojtur duhet të vazhdojë gjykimi për ngjarjet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë më...

Kotzias përforcon Tsiprasin, mesazh Shkupit: Pa “Prespën” s’ka NATO dhe BE

Pas deklaratave në fundjavë të kryeministrit Alexis Tsipras, edhe kreu i diplomacisë greke Nikos Kotzias i ka çuar një mesazh Shkupit nga samiti i...

Kuvendi vazhdon seancën për ndërrimin e emrit, mbetet pezull sigurimi i votave

Kuvendi vazhdon seancën për ndryshimet kushtetuese që janë pjesë e Marrëveshjes së Prespës për ndryshimin e emrit Republika e Maqedonisë së Veriut, një kompromis...

Sulmuesi i 27 prillit, Damovski: Duam drejtësi, jo amnisti!

Boris Damovski, i dyshuar për “shoqëri terroriste” për ngjarjet më 27 prill, komentoi shkurtimisht fjalimin e kryeministrit Zoran Zaev, i cili bëri thirrje për...

Si u kap autori i ngjarjes në Reçicë të Vogël, pse nuk e denoncoi...

Autori i vrasjes në Reçicë të Vogël A.K i cili më datë 14.10.2018 në ora 22:30 vrau guran dhe pak çaste më parë plagosi...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!