Ndërron jetë Jonuz Musliu

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve, Jonuz Musliu, njëherit mbrojtës i të drejtave të shqiptarëve në Preshevë, ka ndërruar jetë. Disa familjar të afërt të Musliut...

Kallëzime penale për tre të mitur nga Tetova, therrën me thikë një tjetër të...

Tre të mitur nga Tetova janë kallëzuar penalisht pasi që dyshohet se kanë kryer veprën penale të vrasjes në tentative. SPB e Tetovës bën të...

Në Shkup protestohet kundër NATO-s (Foto)

Para Kuvendit të Maqedonisë është mbledhur një grup i vogël protestuesisht të cilët kanë qëndrine anti-NATO. Partia ”E Majta” është duke protestuar kundër vizitësë së...

Aktivistet e BESËS në Likovë e pyesin Kasamin pse e tradhëtuat Besën!

Kumanovapress shkruan se “Ish kryetari i Lëvizjes BESA Bilall Kasami” ka qëndruar sonte në Likovë për të dëshmuar se gjoja e kontrollon strukturën partiake....

Osmani, i dëshpëruar nga vendimi i Ivanovit

Refuzimi i dekretimit të Ligjit për gjuhët nga ana e presidentit Ivanov nuk paraqet befasi për zëvendëskryeministrin për çështje evropiane Bujar Osmani por siç...

Naumovski: Shteti ynë ka emër

Ambasadori Vasko Naumovski, përfaqësuesi nga Maqedonia në kontestin e emrit ka thënë se propozimet e ndërmjetësit Metju Nimic janë larg zgjidhjes së dinjitetshme. “Shteti jonë...

Parlamenti bullgar njëzëri ratifikon Marrëveshjen me Maqedoninë

Deputetët e Kuvendit Popullor të Bullgarisë njëzëri e kanë votuar “Marrëveshjen për Fqinjësi dhe Bashkëpunim të Mirë” mes Maqedonisë dhe Bullgarisë, njofton Portalb.mk. Në...

Skënderbeu, pullë poste në Maqedoni…në dy gjuhë

550-vjetori i vdekjes së Skënderbeut është përkujtuar në Kuvendin maqedonas me promovimin e një pulle postare me portretin e tij, ku bie në sy...

Destani organizoi pritje për personalitete eminente në Gjermani (FOTO)

Me rastin e fillimit të vitit, biznesmeni i njohur nga Tetova , Lazim Destani , organizoi një pritje në Klubin ekonomik Wirtschaftclub në Dyseldorf...

Shkup, erë me shpejtësi 70 kilometra në orë

Në zonën e Shkupit, në mëngjes, era fryn me shpejtësi deri në 70 kilometra në orë ndërsa në Shtip deri në 50 kilometra në...