Rëndohet gjendja e Feta Halimit, shpëtimtarit të Zijadin Selës, paraburgimi i vazhdohet në mënyrë...

Familjarët e Feta Halimit nga fshati Alizarë i Likovës, heroit të 27 prillit, thonë se gjendja e tij në burgun e Shutkës në Shkup...

Bozhinovski tregon emrin e komandantit të Alfave të implikuar te vrasja e pesëfishtë në...

Gazetari i përndjekur nga ish regjimi i Nikolla Gruevskit, Zoran Bozhinovski, në një intervistë për Almakos thotë se njësiti policor “Alfa” është përfshirë në...

Rrahje në burgun e Idrizovës, një i lënduar rëndë

45 vjeçari i burgosur nga fshati Jurmler të Shkupit është rrahur nga një i burgosur tjeter. Të burgosurit të rrahur i është dhënë ndihmë...

Aksion policor në Hasanbeg të Shkupit, ka filluar në mëngjes, ende vazhdon!

Sot në mëngjes gjatë një aksioni policor, në fshatin Hasanbeg të Shkupit është gjetur një kallashnikov, dy revole dhe sasi e madhe e drogës. Sektori...

Dimovski: VMRO po të donte të bllokonte punën e parlamentit do të dorëzonte 350...

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski në një takim me gazetar ka thënë se nëse Talat Xhaferi i tërheq amandamentet dhe nuk i shqyrton Parlamenti,...

Nisin kontrollet rigoroze, sanksionohen 45 shoferë

Pesë persona janë lënduar më pak në tre nga gjithsej tetë aksidentet e regjistruara gjatë ditës së djeshme në rajonin e SPB-së Shkup. Në...

Sela ka një porosi për VMRO-në

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela i cili njëherësh është deputet, i ka bërë thirrje VMRO-DPMNE-së që të heq dorë nga amendamentet, duke...

Ligji i gjuhëve, Xhaferi: Deri tani janë përkthyer 17.000 amendamente

Edhe pse dje është caktuar senacë për sot në ora 12:00, një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë pasi që prej 35.000 amendamenteve...

Plani grek, gati marrëveshja me katër pika për Maqedoninë

Propozimet për emrin, irredentizmin, marrëdhëniet rajonale dhe ndërkombëtare të Maqedonisë dhe masa për agjendë pozitive – këto janë katër pikat e draft marrëveshjes që...

Nimic sot në Athinë, nesër në Shkup

Përfaqësuesi i posaçëm i KB-së në bisedimet midis Maqedonisë dhe Greqisë Methju Nimic, sot në Athinë do të ketë takime me shefin e diplomacisë...