KOD: Vetura prej të cilës u qëllua Naim Ajeti ka qenë me targa të...

Emisioni “KOD” në Tv Telma, ka sjellë detaje ekskluzive lidhur me vrasjen e Naim Ajetit-Bellanocës dhe Aleksandar Parapulov-Tozo që ndodhi në rrugën Ruzveltova. Gjatë hetimeve...

Zekiri: Ja sa votues ka Maqedonia

Nënkryetari LSDM-sē Muhamet Zekiri, në ClickPlus ka deklaruar se trupi votues në Maqedoni realisht është 1.1 milion votues, shkruan. Ai ka thënë se numri...

Godet Gjyla: Jankullovksa i ka hak një shekull burg

Gjyla Çeliku 6 vjet janë pak, një shekull për ty ishte hak. Vazhdojmë me procedurat e radhës dhe ia shohim fundin kontributit tënd monstruoz! Ti...

Konkurs për punësimin e mjekëve dhe motrave medicinale në disa klinika të vendit

Konkurs për punësim të punëtorëve shëndetësor me arsim sipëror dhe të mesëm në disa shtëpi shëndeti në mbarë vendin. Klinika Universitare për kirurgji të fëmijëve...

Ekskluzive: Vetura prej të cilës u qëllua Naim Ajeti ka qenë me targa të...

Emisioni “KOD” në Tv Telma, ka sjellë detaje ekskluzive lidhur me vrasjen e Naim Ajetit-Bellanocës dhe Aleksandar Parapulov-Tozo që ndodhi në rrugën Ruzveltova. Gjatë hetimeve...

Ja çfarë përmban propozimi për ndryshimet Kushtetuese (DOKUMENTE)

Qeveria e Maqedonisë ka miratua dhe dorëzuar në Kuvend, propozimin për ndryshimet kushtetuese që kanë të bëjnë me ndryshimin e emrit. Zëdhënësi qeveritar, Mile Boshnjakovski...

Jankullovska ja si vetë kishte paralajmëruar se do të shkojë në burg(VIDEO)

Ish-ministrja Jankulloska në një bisedë të përgjuar, që LSDM i publikoi tre vjet më parë, joformalisht ministrit Zoran Stavreski i tha: Të gjithë do...

Mickoski letër publike drejtuar Zaevit, ja çka i shkruan?

Kreu i opozitës maqedonase Hristijan Mickoski, i drejtohet me një letër të hapur kryeministrit të vendit Zoran Zaev, përmes të cilës i thotë ...

Jankulloska flet pas shqiptimit të dënimit prej 6 vite burg

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska, sot është dënuar me gjashtë vjet burg në lëndën “Tanku” e cila ka të bëjë me blerjen...

Sela e Kasami duan të hapet ‘kutia e pandorës’ për shqiptarët

Deputetët e Aleancës për Shqiptarët dhe Lëvizjes BESA, me kryetar Bilall Kasamin, do të votojnë “për” hapjen e Kushtetutës, vendim që pritet ta miratojë...