Nis fshesa e drejtorëve të ndërmarrjeve në Kumanovë, Dorëhiqet drejtori i shtëpisë së...

Drejtori i deritanishëm i shtëpisë së pleqve në Kumanovë përmes një postimi në rrjetet sociale ka njoftuar se ka dorëzuar mandatin. Ai deri më...

Tragjedi në Shkup, vdes 5 vjeçarja

Të dielën (27.05.2018) në ora 15 e 36 minuta, në Njësitin për informata dhe komandë në Shkup, nga spitali i qytetit “* Shtatori” është...

Dimitrov: Kemi arritur në një kornizë për marrëveshjen e emrit

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov ka njoftuar për arritjen e një kornize për marrëveshje me Greqinë për çështjen e emrit....

MPB konkurs për 39 vende pune, zv/ministri Nuhiu e shpallë edhe në facebook

Ministria e punëve të brendshme e Maqedonisë ka shpallur konkurs për punësim me të cilën kërkon të angazhojë gjithsej 39 persona. Ekonomistë, juristë, persona me...

FOTO/Janevski-Toshta: Unë e nxorra Selën nga turma, se do e vrisnin

I akuzuari për tentim-vrasje ndaj Zijadin Selës Aleksandar Janevski-Toshta tha se gjatë gjithë kohës ai ka tentuar që ta mbrojë Zijadin Selën nga turma...

Makinat e preshevarit përfshihet nga zjarri në Lagjen e Trimave në Kumanovë

Dje në mëngjes rreth orës 10.30 minuta në një hapësirë parkingu në rrugën “Tode Mendol” në Kumanovë është shkaktuar një zjarr, transmeton Almakos. Nga MPB-ja...

Mogherini: Të gjithë po punojmë për rezultat pozitiv për emrin

Përfaqësuesja e lartë e punëve të jashtme të BE-së, Federika Mogerini sot në mëngjes me ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov...

Një hoxhë i shkruan letër publike Zaevit, pasi që e kthyen në kufi!

Letër e hapur drejtuar kryeministrit të Republikës së Maqedonsë I nderuari z. Zoran Zaev Kryeministër i Republikës së Maqedonisë Përshëndetje të përzemërta I përkasim gjeneratës së njejtë, vitet...

Kasami me porosi për pushtetin nga iftari në Tetovë/FOTO

Lëvizja Besa vazhdon me aktivitetet në kuadër të takimeve me simpatizantët dhe anëtarët e saj. Kësaj rradhe, Bilall Kasami dhe bashkëpunëtorët e tij u...

Rrogat e profesorëve universitar në Maqedoni sillen prej 500-2000 euro

Është i madh dallimi tek rrogat e profesorëve në Maqedoni mes vetë fakulteteve, por edhe universiteteve. Hulumtimet tregojnë se fakultetet praktikisht ndahen në të...