‘The Economist’: Dështon projekti Thaçi-Vuçiç për kufijtë

Revista prestigjioze britanike “The Economist” i ka kushtuar një artikull idesë së ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, që së fundmi është përfolur...

Ministri i Jashtëm Gjerman Maas viziton sot Tiranën

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas ka deklaruar se Europa nuk mund të ndahet në rajone gjeografike, ka vetëm një Europë. Nga Shqipëria ai...

Shaip Kamberi e Nagip Arifi kacafyten keq (Video)

Në seancën e Kuvendit komunal të Bujanovcit gati sa nuk pati përleshje fizike.Kryetari i komunës, Shaip Kamberi, dhe ish-kryetari Nagip Arifi patën një mosmarrëveshje...

Protesta të dhunshme në Selanik dhe Pire

Selaniku dhe zona e Pireut në Greqi u përfshinë nga protesta të dhunshme mbrëmjen e 18 shtatorit, ku ka pasur edhe përplasje me policinë. Tubimi...

Sërish kapet drogë në vendkalimin e Preshevës, ja kush bie në pranga

Policia Kufitare, në bashkëpunim me Administratën Doganore, në pikën kufitare Preshevë në hyrje të Serbisë, zbuluan rreth 4 kilogram marihuanë, njofton sot Ministria e...

Kryetari i Komunës së Bujanocit Shaip Kamberi përleshje verbale me kryetarin e PD-së, Nagip...

Kryetari i Komunës së Bujanocit Shaip Kamberi përleshje verbale me kryetarin e opozitës Nagip Arifi (PD) në seancën e Kuvendit Komunal në Bujanoc të...

Tmerr në Zarë: Dy të rinj gjenden të vdekur në veturë, vetëvrasje e dyfishtë?

Policisë së Zarës (Kroaci) sot në orën 10 i është drejtuar një qytetar, i cili ka thënë se në një automobil në Mustapsan gjenden...

Viktima e parë nga ethet e Nilit në Zagreb

Në klinikën për sëmundje infektuese Fran Mihaljeviq, gjatë vikendit si pasojë e etheve të Nilit Perëndimor, të cilin e bartin mushkonjat, ka vdekur një...

Berisha: Do ta shkelja ligjin kur bëhet fjalë për djemtë e UÇPMB’së

Sonte, në emisionin “Pressing” në televizionin T7, po diskutohet për listat e fryra të veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe për...

Stankoviq: Termi “Kosovë Lindore ” u zëvendësua me “Lugina e Preshevës”

Zoran Stankoviq kryetari i Trupit Koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë në programin e mëngjesit "New Morning" në TV Pink ka thënë se situata...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!