Një tjetër plan për shpopullimin e Medvegjës nga shqiptarët

Pak ditë më parë Qeveria e Shqipërisë mbështeti financiarisht hapjen e zyrave të Këshillit Nacional Shqiptar (KNSH), të parat e këtij lloji në Medvegjë....

Rusofilët bullgarë janë duke përgatitur një projekt politik

Lëvizja kombëtare “Rusofilët” zhvilloi një mbledhje të përbashkët, në të cilën u miratua një strategji e re deri në vitin 2024, transmetoi TASS. Përveç...

Kryeministri i ardhshëm i Malit të Zi flet për Kosovën, Serbinë dhe shqiptarët në...

Aleanca “Për të ardhmen e Malit të Zi” fitoi në mes të muajit gusht zgjedhjet në ish-Republikën e Jugosllavisë. Kandidati kryesor opozitar, Zdravko Krivokapiç...

Dritan Abazoviç ministër i jashtëm i Malit të Zi, i katërti shqiptar në Ballkan

Udhëheqësi i platformës “E Zeza në të bardhë”, Dritan Abazoviç pritet të ketë postin e ministrit të jashtëm në Qeverinë e re të Malit...

Ky është paralajmërimi të cilin e merr çdokush që hyn në Serbi

Qytetarët e Serbisë që hyjnë në Serbi pas orës 6 pasdite sot, do të jenë nën mbikëqyrje të veçantë shëndetësore. Kur kalojnë kufirin, ata do...

Tmerr në Greqi pas ciklonit, njerëz të bllokuar nëpër shtëpi dhe vetura të ngecura...

Sikurse ishte paralajmëruar cikloni ” Ianos ” goditi zonat perëndimore të Lamias në kufijtë me Komunën e Makrakomi dhe rrugën Lamia – Karpenisi. Forcat zjarrfikëse...

Profesori serb: Millosheviq është gjallë dhe jeton në këtë shtet (VIDEO)

Profesori nga Beogradi, Velimir Abramoviq, pretendon se Sllobodan Millosheviq është gjallë dhe jeton në Rusi. Kështu pretendon profesori nga Beogradi, Velimir Abramoviq. Sipas tij, Milosheviqi...

A i duhet Ballkanit Perëndimor një “Mini-Shengen”?

Njëra nga pikat e diskutuara nga marrëveshja Serbi-Kosovë në Uashington ishte pjesëmarrja e Kosovës në Mini-Shengenin Ballkanik. Çfarë domethënie ka kjo nismë për bashkëpunimin...

Shqipëria ofron zgjidhje për ndarjen e detit Jon me Greqinë

Kryeministri shqiptar Edi Rama ofroi në Athinë, të mërkurën, (16.09.20) ku mori pjesë në Forumin e revistës "Economist" me temë “Ballkani, përtej 2020”,...

Lajçak tregon se çfarë u bisedua sot në takimin në Bruksel

I dërguari i BE-së për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak ka folur pas takimit të sotëm në Bruksel, me Skender Hysenin dhe...