Çekia dhuroi – inkubator për foshnjat në Klinikën “Nënë Tereza” në Çair

Picture of INA
INA

23/04/2024

Ambasadori çek Jaroslav Ludva së bashku me ministrin e Shëndetësisë Ilir Demiri dorëzuan zyrtarisht inkubator nga kompania çeke TSE Çeske Budjejovice. “Kjo pajisje nga TSE është edhe një konfirmim i lidhjeve miqësore mes dy vendeve tona. Jam i sigurt se ky inkubator i teknologjisë së lartë do të rrisë më tej reputacionin e klinikës së Çairit dhe do të shpëtojë jetë të shumë foshnjave”, tha ambasadori çek Jaroslav Ludva

Financimi i projektit është siguruar nga Agjencia Çeke për Zhvillim së bashku me kompaninë maqedonase Promedika

“Promedika mbetet kompani e përkushtuar me përgjegjësi shoqërore në punën e saj duke marrë pjesë në donacionin e një inkubatori më të avancuar për nevojat e Spitalit Special për Gjinekologji dhe Obstetrikë “Nënë Tereza” – Çair, Shkup. Besojmë se ky donacion do të thotë shumë për pacientët më të vegjël dhe më në vështirësi, për familjet e tyre dhe për të gjithë stafin që trajton këto foshnja”, tha Maja Nikolovska, drejtoreshë e Promedika.

TË FUNDIT
8 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
8 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
11 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
13 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
13 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

ME TE LEXUARA

15 orë
Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet
13 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron
21 orë
Ministria e Arsimit injoron me zero denarë dy universitetet shqiptare për zhvillimin e resurseve laboratoroike
13 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
20 orë
Maqedoni e Veriut, më 22 maj rivotime në disa qendra votimi

LEXO MË SHUMË

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

stefan andonovski

Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!

vmro vlen

Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë “kulaçi qeveritar”?

kina

Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë

INFO

NA NDIQ