Emrat/ Aksident i rëndë në Kanada, kush janë dy të rinjtë shqiptarë që humbën jetën

Picture of ina-online
ina-online

06/04/2024

Mbrëmjen e djeshme, një aksident i rëndë ka ndodhur në në Mississuaga të Kanadasë, ku dy të rinj shqiptarë kanë humbur jetën.

Përplasja fatale me tre automjete ndodhi rreth orës 21:50, në cepin e Eglinton Avenue E. dhe Dixie Road.

Hetuesit besojnë se një automjet që shkonte në jug në Dixie Road, bëri një kthesë majtas në Eglinton Avenue dhe u përplas me një Sedan të bardhë që shkonte në veri në Dixie, Cst.

Mësohet se në aksident u përfshinë tre automjete.

Dy shqiptarët që udhëtonin me një Sedan të bardhë ndërruan jetë, njëri prej tyre në vendin e ngjarjes dhe tjetri në spital.

Një faqe Facebook-u në e komunitetit shqiptar në Mississuaga, publikoi foton e dy të rinjve, ku zbuloi identitetin e tyre dhe vendin ku jetonin në Shqipëri. Ata janë Klisi dhe Simon Dreshaj dhe janë nga Rapsha e Hotit.

TË FUNDIT
3 orë
LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste
14 orë
Tetovari diplomon në Columbian University në New York me bursë universitare!
1 ditë
Vëllezërit struganë Adi dhe Eddie Veseli janë një histori suksesi në Amerikë
2 ditë
Emma Bonino: Ja pse mbështes kandidaturën e Muharrem Salihut për Parlamentin Europian
2 ditë
Xhevat Limani: Në Amerikë pashë hartën... Këto shtete nuk do të ekzistojnë në vitin 2034

ME TE LEXUARA

14 orë
Tetovari diplomon në Columbian University në New York me bursë universitare!
3 orë
LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste

LEXO MË SHUMË

novak-gjokovic

LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste

IMG_2189

Tetovari diplomon në Columbian University në New York me bursë universitare!

IMG_2187

Vëllezërit struganë Adi dhe Eddie Veseli janë një histori suksesi në Amerikë

muharrem salihu ema bonino

Emma Bonino: Ja pse mbështes kandidaturën e Muharrem Salihut për Parlamentin Europian

IMG_2169

Xhevat Limani: Në Amerikë pashë hartën… Këto shtete nuk do të ekzistojnë në vitin 2034

muharrem salihu

Kandidati shqiptar për eurodeputet Muharrem Salihu: Italia lokomotivë e Ballkanit në rrugën drejt BE, kombi ynë e meriton Europën

dioguardi-

LQSHA e DioGuardit: Kosova mos të kushtëzohet, SHBA të ndryshojë politikën e saj në Ballkan

suedia

Ligjet suedeze që s’duhet t’i shkelni kurrë

salihu shehapi

Vijojnë përkrahjet për kandidaturën e Salihut për eurodeputet

INFO

NA NDIQ