Ky dyshohet të jetë kosovari që vrau pronarin e një lokali në Gjermani

Picture of INA
INA

29/04/2024

Një shqiptar ka qëlluar për vdekje pronarin e një restoranti në Gjermani.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur para një restoranti në qendër të qytetit në Duaeldorf.

Derisa, raportohet se i vrarë ka mbetur Aleksandër Stefanoviç, me nacionalitet serb, i njohur për arte marciale.

Sipas mediave vendase, pronari 38-vjeçar i një lokali në Herzogstraße në lagjen Friedrichstadt ka debatuar me një shqiptar 52-vjeçar me origjinë nga Kosova. Ata dolën jashtë restorantit për të zgjidhur debatin me tyre, por sherri u përshkallëzua dhe 52-vjeçari ka nxjerrë papritur armën dhe ka qëlluar disa herë viktimën.

Pak më vonë, policia ka mundur të arrestojë pa rezistencë një person të armatosur me armë zjarri para lokalit.

Sipas policisë, personi i arrestuar është një kosovar 52 vjeçar me banim në Gjermani.

Aktualisht është e paqartë nëse autori dhe viktima njiheshin me njëri-tjetrin.

TË FUNDIT
11 orë
Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mbështet kandidaturën e Marco Salihut për Parlamentin Evropian
14 orë
Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut
18 orë
Rrjeti i bizneseve shqiptare në Zvicrën qendrore me mbështetje të fuqishme edhe nga MZHR e Kosovës
1 ditë
I frymëzuar nga lufta në Kosovë, arkitekti nga Medvegja, fitues i kompeticionit ndërkombetar ndërtoi një shkollë në Ukrainë
1 ditë
Andrin Vuthaj nga Vrella diplomon në Akademinë Ushtarake Amerikane „West Point“ me plisin me logo të UÇK-së

ME TE LEXUARA

1 ditë
I frymëzuar nga lufta në Kosovë, arkitekti nga Medvegja, fitues i kompeticionit ndërkombetar ndërtoi një shkollë në Ukrainë
18 orë
Rrjeti i bizneseve shqiptare në Zvicrën qendrore me mbështetje të fuqishme edhe nga MZHR e Kosovës
14 orë
Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut
11 orë
Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mbështet kandidaturën e Marco Salihut për Parlamentin Evropian
1 ditë
Andrin Vuthaj nga Vrella diplomon në Akademinë Ushtarake Amerikane „West Point“ me plisin me logo të UÇK-së

LEXO MË SHUMË

Muharrem Salihu

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mbështet kandidaturën e Marco Salihut për Parlamentin Evropian

pasaporta-gjermane

Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut

rrjeti bizneseve zvicer

Rrjeti i bizneseve shqiptare në Zvicrën qendrore me mbështetje të fuqishme edhe nga MZHR e Kosovës

Lendi Bojniku

I frymëzuar nga lufta në Kosovë, arkitekti nga Medvegja, fitues i kompeticionit ndërkombetar ndërtoi një shkollë në Ukrainë

Andin vuthaj

Andrin Vuthaj nga Vrella diplomon në Akademinë Ushtarake Amerikane „West Point“ me plisin me logo të UÇK-së

muharrem salihu

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mbështet kandidaturën e Muharrem Salihu-Marco për Eurodeputet

gjermani-kufi

Prej 1 qershorit hyn në fuqi faza e tretë e Ligjit për Punësim në Gjermani, përfitojnë edhe shtetasit e Maqedonisë së Veriut

muharrem saliu de biasi

Muhameri nga Haraçina ja dorëzoi flamurin kandidatit shqiptar për eurodeputet

pasaport-zvicerane

Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja

INFO

NA NDIQ