Escobar e Lajçak bëjnë bashkë opozitën në Zyrën e BE-së

INA
INA

6 Qershor, 2023

Përfaqësuesi special i BE-së për Dialog, Miroslav Lajçak dhe i dërguari i posaçëm i ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar po presin në takim liderët opozitarë të Kosovës.

Pas takimit me presidenten Osmani, dy emisarët ndërkombëtar pritën në Zyrën e Bashkimit Evropian në Prishtinë, kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi, kryetarin LDK-së, Lumir Abdixhiku, dhe kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj.

Lajçak dhe Escobar pritet të takohen edhe me përfaqësues të Listës Serbe.

Lajçak dhe Escobar të hënën pasdite kanë takuar kryeministrin Albin Kurt, ku i paraqiten tri kërkesa për de-eskalimin e situatës në veri.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5646

Pas publikimit të pamjeve, reagon kryeministri Kurti – ka këtë mesazh!

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

Enver Bytyqi

Bytyçi: Takimi sekret në New York me Vuçiqin tri ditë para sulmit, Ja pse duan KFOR ta marr kontrollin në veri

IMG_5650

Sveçla: Kemi dëshmi se Serbia e organizoi sulmin në Banjskë – Kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

Radojcic vilat pasuria

Sveçla tregon se për çka do ta shfrytëzojnë vilën e Radojçiqit!

IMG_5648

Publikohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku (VIDEO)

vjosa Osmani

Osmani: Me armët ruse Vuçiq po mendon aneksimin sipas modelit të Krimesë

Shaip Kamberi

Kamberi: Vuçiq mund të hakmerret ndaj shqiptarëve në Luginën e Preshevës

INFO

NA NDIQ