Euro vijon rënien, me sa shitet dhe blihet dollari e paundi

INA
INA

20/03/2024

Monedhat e huaja vijojnë rënien në krahasim me lekun.

Këtë të mërkurë, euro blihet me 102.9 lekë dhe shitet me 109.7 lekë.

Edhe dollari ka pësuar një rënie, ku në tregun valutor ai do të blihet me 94.5 lekë dhe do të shitet me 95.4.

Paundi britanik vijon në të njëjtën kuotë si një ditë më parë, duke u blerë me 120.1 lekë dhe duke u shitur me 121.1 lekë.

Në rënie ka qenë edhe franga zvicerane, sot blihet me 106.1 lekë dhe shitet me 107.

Dollari kanadez blihet me 69.5 lekëdhe shitet me 71 lekë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

nxemje-qendrore- ngrohje780x439-1

Për shkak të kushteve atmosferike do të vazhdohet sezona e ngrohjes në Shkup

Marko-Bislimovski-780x439-1

Bislimoski: Ngjarjet në mes Iranit dhe Izraelit do të ndikojnë në çmimin e derivateve të naftës

Banka-Boterore-600x360-1

Durrësi qyteti më i nxehtë deri në 2040-ën, në mesin e tyre edhe Prizreni e Prishtina

shkupi

Turistët nga Turqia dominojnë për turizëm në Maqedoninë e Veriut

statistika menaxhim ekonomi biznes

19 organizata biznesi kundërshtojnë zyrtarisht anëtarësimin me detyrim në një Dhomë Ekonomike Kombëtare

nafta tregjet

Rritet çmimi i arit dhe i naftës! Si po ndikon në tregjet financiare sulmi i Iranit ndaj Izraelit

kredite denar

Nuk ka më kredi të shpejta pa prani fizike

banesa ndertim

Në muajin shkurt janë dhënë 387 leje ndërtimi në Maqedoni, 9.9% më shumë se vitin e kaluar

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi: Inflacioni është vënë nën kontroll

INFO

NA NDIQ