Ganiu: Artan Grubi i bën hile Çairit – 1 milion euro për komunën tonë, 9 milion për Gostivarin (Video)

Picture of INA
INA

08/06/2023

Kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu, e ka akuzuar zv.kryeministrin e parë, Artan Grubin, se pengon investimet e qeverisë në komunën që e drejton ai. Ganiu, në një intervistë për gazetën LAJM, tha se Qeveria, në të cilën Grubi është zv.kryeministër i parë, ka investuar disa herë më shumë në komunën e Gostivarit që drejtohet nga kreu i ASH-së, Arben Taravari, se në komunën ku jeton vetë Grubi, atë të Çairit dhe që drejtohet nga BDI-ja. Sipas, Ganiut ky është një tregues i qartë se bashkëpunimi mes Grubit dhe Taravarit ka qenë shumë më i hershëm se përfshirja e ASH-së në Qeveri.

“Prej 7 vitesh që ka zv.kryeministra, dy janë prej Çairit, nuk kemi as dy million euro investime. Kjo tregon gjithçka. Në kryesi qendrore unë kam pas debat dhe prap e them nuk jam kundër pavarëisht a është komunë e ndonjë partie tjetër që e kemi oponentë, e kam cek edhe nëpër mediume, shumë më herë, më ka habitur fakti që në komunën e Gostivarit, nuk jam kundër, por kam dashur që në bazë të atyre statistikave edhe unë të jem i përfaqësuar më tepër, e kam marrë si shembull: për këto tre vite, 9 milion euro investime në komunën e Gostivarit, në komunën e Çairit 1 milion euro. Kjo tregon se ku është hileja e Artan Grubit dhe cili koalicion është bërë sot. Kjo tregon qartë përse janë bërë atje investimet për shkak se koalicionimi dhe bashkëpunimi kanë nisur shumë më herët”, tha kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu, në një intervistë për gazetën LAJM.

TË FUNDIT
33 minuta
Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu
35 minuta
Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së
47 minuta
QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup
1 orë
Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit
1 orë
Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit

ME TE LEXUARA

12 orë
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
2 orë
Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut
20 orë
Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)
12 orë
Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek
1 orë
Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit
20 orë
UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë
12 orë
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite paralajmërime për shi
1 orë
Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit

LEXO MË SHUMË

isuf kadriu

Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu

timco mucunski

Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së

bresher

QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup

talat xhaferi

Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit

arben taravari

Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit

varhelyi

Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit

Mickoski

Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut

Agim Doci

Pësoi hemorragji celebrale në tru, ndërron jetë poeti i njohur shqiptar Agim Doçi

bajram begaj

Pas Deçanit, Begaj do të shpallet qytetar nderi edhe në Drenas

INFO

NA NDIQ