Hysni Ismaili takoi Borrellin: RMV e përqëndruar tek e ardhmja evropiane

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/03/2023

Nënkryetari i Kuvendit nga AlternAtivA, Hysni Ismaili, takoi sot Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe nënkryetarin e Komisionit Evropian, Josep Borrell, gjatë qëndrimit të tij në Shkup.

Siç njoftojnë nga kjo parti, në takim është diskutuar rreth sfidave me të cilat përballet vendi në rrugën e eurointegrimeve.

“Në diskutimin e frytshëm me delegacionin evropian u bisedua për sfidat aktuale në Maqedoninë e Veriut si dhe për zbatimin e obligimeve të marra për hapjen e kapitujve në rrugën drejt anëtarësimit në BE”, thuhet në njoftimin e Alternativës. Nga kjo parti thonë se AlternAtivA mbetet e përkushtuar në rrugën evropiane, sikurse deri tani.(INA)

TË FUNDIT
4 orë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
4 orë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
7 orë
Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin
7 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
9 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

ME TE LEXUARA

20 orë
Vukoviq: Kam informacione të besueshme se po bëhen përgatitje për kandidaturën e Gjukanoviqit si zv.sekretar i përgjithshëm i NATO-s
17 orë
Festa e Kurban Bajramit, ditë jo pune për besimtarët myslimanë
12 orë
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
20 orë
Kuvend, seancë për zgjedhjen e nënkryetarëve dhe formimin e trupave punues
16 orë
Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla

LEXO MË SHUMË

ariu

Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit

IMG_2967

“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem

IMG_2962

Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin

IMG_2961

Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

partite kosove

Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

server

Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

INFO

NA NDIQ