Ja kandidatët për rektor të UT-së

Picture of INA
INA

08/06/2023

Në Universitetin e Tetovës tashmë gara për rektor është drejt fundit.

Siç raporton Alsat, deri tani kanë konkurruar tre kandidatë, në konkursin që skadon sot.

Jusuf Zejneli, dekani aktual i Fakultetit të Drejtësisë, Myqereme Rusi, profesore në Fakultetin Filozofik, si dhe Bashkim Ziberi, profesor nga Fakulteti i Shkencave Matematiko-Natyrore.

Siç mëson ALSAT, ushtruesi i detyrës Kushtrim Ahmeti nuk ka konkurruar në këtë pozitë, pasi sipas informacioneve jozyrtare, pengohet nga titulli profesor ordinar i marrë në një shtet tjetër, ende jo pjesë e qarkullimit juridik në kuadër të njohjes së tij. /Alsat

TË FUNDIT
7 minuta
Kryeministri Mickoski dhe ministrat e tij morën detyrat dhe nisën punën
10 minuta
Gashi: Bota demokratike e ka për obligim që mos të lejojë refugjatët duke ikur nga mizoria e luftës
53 minuta
Siljanovska pret që përbërja e re qeveritare të punojë në përputhje me interesin kombëtar maqedonas dhe në interes të qytetarëve
1 orë
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
1 orë
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

ME TE LEXUARA

1 ditë
Azizi drejtuar BDI-së: Stoilkoviçin nuk e sollëm ne, atë e gjetëm në mesin tuaj (VIDEO)
6 orë
Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Kryetarit Ali Ahmeti
20 orë
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut
1 orë
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
1 ditë
80 vjetori i gjenocidit ndaj çamëve shënohet edhe në RMV
9 orë
QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup
1 ditë
Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare
5 orë
Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

xhaferi mickovski]

Kryeministri Mickoski dhe ministrat e tij morën detyrat dhe nisën punën

448950491_1036715154484673_7586924692570773989_n

Gashi: Bota demokratike e ka për obligim që mos të lejojë refugjatët duke ikur nga mizoria e luftës

Screenshot_20240624-183025~2

Siljanovska pret që përbërja e re qeveritare të punojë në përputhje me interesin kombëtar maqedonas dhe në interes të qytetarëve

Murtezani-Mariciq-750x430

Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane

IMG_3551

Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

INFO

NA NDIQ