Jakaj e shkatërron boksierin serb

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24 Mars, 2023

Boksieri nga Kosova Bernardin Jakaj e ka mposhtur boksierin serb Marko Nikoliq, në kategorinë gjysmë të rëndë.

Jakaj e dominoi këtë meç që nga fillimi deri në fund, madje duke e gjunjëzuar serbin Nikoliq, në raundin e dytë.

Fitorja në fund  u vendos në favor të Jakajt me vendim unanim të gjyqtarëve, njofton Klankosova.

Kjo është fitorja e 14-të rresht e Jakajt, në karrierën e tij në boksin profesionist, pa pësuar akoma asnjë humbje.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

Priten tensione në Bosnjë dhe Mal të Zi/ alarmon profesori, doli në shesh skenari i Vuçiqit!

futboll

Këto janë ekipet që shkojnë në garat evropiane dhe ato që bien nga Ligue 1

vucic

“Vuçiq ik”, pamje nga protesta masive në Beograd kundër regjimit

samir

Krutaj: Kam një endërr dhe një shpresë për klubin e zemrës “KF Bashkimi”

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

FB_IMG_1685817175685

Shkëndija e Haraçinës përmes penalltive plasohet në Ligën e Tretë-Veri

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

INFO

NA NDIQ