Kasami i përgjigjet Ahmetit: Shpresoj të ndryshoj pushteti qendror që mos ta mbrosh krimin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18 Shkurt, 2022

Bilall Kasami sot i është përgjigjur deklaratave të Ali Ahmetit i cili tha se Kasami duhet t’i argumentojë akuzat e tij ndaj qeverisjes së kaluar lokale në Tetovë, përcjell TV21. Kasami tha se të gjitha argumentet për keqpërdorime në Komunën e Tetovës do t’i dorëzojë tek organet e drejtësisë.

“Uroj që zotëri Ahmeti mos të jetë shumë i sigurt në organet e drejtësisë ku fatkeqësisht ka futur thellë duart e tij, sidoqoftë unë jam konstitucionalist dhe do të respektoj institucionet e drejtësisë, gjitha argumentet të cilat i kam për keqpërdorimet që janë bërë në Komunën e Tetovës do të orientohen në organet e drejtësisë”, deklaroi Kasami.

Ai pohoi se tashmë në Prokurori janë parashtruar tre padi.

“Deri tash tre padi penale veçmë janë dorëzuar në prokurorinë Themelore në Tetovë dhe jam i bindur plotësisht se janë të argumentuara, do të vazhdojmë pra çdo keqpërdorim që të identifikojmë në Komunën e Tetovës ta njoftojmë Prokurorinë dhe ta procesojmë para organeve të drejtësisë. Besoj se do të ketë ndryshim të fuqishëm edhe në pushtetin qendror që zotëri Ahmeti mos të ketë mundësi që ta mbrojë krimin edhe në Komunën e Tetovës edhe pushtetin qendror, ashtu siç e ka mbrojtur deri tash”, tha mes tjerash Kasami.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ