Kosovë, bastisje në pronat e 11 zyrtarëve

INA
INA

17 Maj, 2023

Prokuroria Speciale ka dhënë detaje për aksionin e sotëm të zhvilluar në 12 lokacione, në pronat e 11 personave, të cilët dyshohet se në në cilësinë e personave zyrtar kanë kryer veprat penale “Keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar“, “Lidhja e kontratës së dëmshme” dhe “Mashtrimi”.

Sipas prokurorisë, bëhet fjalë për personat e dyshuar me inicialet: H.H, V.M, D.K, L.M, XH.L, A.J, G.SH, B.P, A.M, B.B dhe D.B.

Prokuroria njofton se në këto lokacione janë sekuestruar prova materiale si: “17 dosje dhe dokumente që ndërlidhen me rastin, 6 laptop, 2 shtëpiza, 11 telefona, 2 sim card dhe 6 usb”.

Sipas prokurorisë, “ekziston dyshimi i arsyeshëm se është keqpërdor detyra zyrtare, nga zyrtarët e përfshirë në këtë proces, nga faktet se si janë zhvilluar procedurat e përshpejtuara për ndërtimin e katër objekteve afariste dhe banesore, vlera e të cilave kalon njëqindenjëzet milion (120.000.000) euro”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Albin-Kurti-5

Kurti: I brengosur, por jo i frikësuar nga sanksionet e SHBA-së

IMG_1712

Ish-ministri i brendshëm shqiptar: Gjeni një numër telefoni të Albin Kurtit

glauk konjufca

Konjucfa: Amerika nuk po na kupton mirë, s’është hera e parë që po qortohemi

Ursula-von-der-Leyen

Von der Leyen: Valët goditëse të agresionit të Putinit kanë arritur në Ballkanin Perëndimor

Albin-Kurti1

Mbaron takimi Kurti-Borrell-Lajçak, Kryeministri jep rrugëzgjidhje për veri

edi-rama-bruksel

Rama: Ushtria serbe në kufi të Kosovës ka fuqi të barabartë me zero

kfor leposaviq zvecan

Kreu i komunës së Leposaviçit prej 50 orësh në zyrë

mehaj-780x439-1

Mehaj: Partneriteti jonë me SHBA-të i përjetshëm dhe do mbetet gjithmonë

kongresi

Komuniteti Shqiptaro-Amerikan kërkon veprim të menjëhershëm ndaj Serbisë pas zhvillimeve në veri

INFO

NA NDIQ