Krivanjeva i vrarë mbrëmë në Shkup ishte shënjestër 4 vite më parë në “Aleksandar Palace” në Shkup

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/03/2023

Një nga personat e vrarë mbrëmë në Çarshinë e Vjetër të Shkupit është Jeton Krivanjeva, i cili është i njohur edhe për një rast tjetër të një sulmi ndaj tij në vitin 2019 tek hotel “Aleksander Palace” në Shkup, shkruan portali Libertas.mk.

Sipas portalit, Krivanjeva së bashku me grupin e tij ishte shënjestër e një sulmi në hotelin e famshëm të Shkupit.

Kujtojmë se atëherë më 2019 nga një automjet kanë dalë pesë persona me maska dhe kanë hapur zjarr në lokalin e hotelit, tre nga autorët kanë hyrë në hotel duke thirrur “policia” dhe kanë qëlluar me armë zjarri. Menjëherë pas kësaj sulmuesit janë larguar nga vendi i ngjarjes.

Nga ngjarja ka mbetur i plagosur vetëm një person, pasi në vendngjarje ka qenë një polic me rroba civile, i cili ka kthyer zjarr me disa plumba.

Sipas Libertas, në shoqërinë e Krivanjevës në hotelin “Aleksandar Palace” atëkohë ishte edhe Kamer Idrizi, i cili u vra në vitin 2021 në lagjen Butel të Shkupit. Ai ishte qëllua duke drejtuar makinën e tij.

Ndërkohë mbrëmë përveç Krivanjevës është vrarë Enes Iseni, ndërsa ka mbetur i plagosur edhe një person tjetër. Prokuroria njoftoi se po heton në vendngjarje.

“Sipas informacioneve fillestare, disa persona të maskuar me armë zjarri kanë qëlluar në drejtim të dy të cilët kanë ndërruar jetë në vend, ndërsa i plagosuri është dërguar në spital për tretman mjekësor. Gjurmët janë fiksuar në vendngjarje dhe prokurori publik jep të gjitha urdhrat dhe udhëzimet e nevojshme për sigurimin e provave që do të ndihmojnë në zbardhjen e ngjarjes dhe zbardhjen e identitetit të autorëve”, thanë nga Prokuroria. (INA)

TË FUNDIT
2 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
3 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
3 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë
5 orë
Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës
6 orë
Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

ME TE LEXUARA

10 orë
Ibush Jusufi zëvendës-sekretar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut (FOTO)
1 ditë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
3 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë
21 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja
9 orë
Osmani, mërgimtarëve: Jeni zemra dhe shpirti i Kosovës (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

dasma krisma

Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri

dogana kufi maqedoni

Konfiskohen 106 parfume në hyrje të Maqedonisë së Veriut

INFO

NA NDIQ