Ky është Komandant Shpati, aktivisti, shkrimtari dhe drejtori nga Alternativa në Kumanovë në Agjencinë e Sipërmarrësisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/02/2022

Hajrulla Misini nga Kumanova është propozimi i Alternativës dega në Kumanovë për drejtor në Agjencinë e Sipërmarrësisë në Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Me pak fjalë kjo është biografia e tij:

Profesor i diplomuar i Historisë në Univerzitetin e Tetovës,

Zëvendës drejtor i Arkivit shtetëror të Republikës së Maqedonisë nga viti 2002 deri në vitin 2005.

Këshilltar në Komunën e Kumanovës dhe zëvendës prefekt i Komunës së Kumanovës nga viti 2005 deri në vitin 2006.

Zëvendës drejtor i Agjencisë së Informacioneve nga muaji mars i vitit 2006 deri në muajin shtator të vitit 2006.

Zëvendës kryetar i Komisionit për qasje të lirë të informacioneve të karakterit publik nga shtatori i vitit 2006 deri në qershor të vitit 2008.

Deputet në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut nga viti 2008 deri në muajin prill të vitit 2014.

Anëtar i Komisionit Shtetëror për vendosje në shkallën e dytë nga sfera e mbikqyrjes inspektuese dhe procedurës hetuese nga viti 2015 deri në muajin mars të vitit 2018.

Ambasador i nderit për ambientin jetësor me 15.10.2010.

Deri më tani ka të botuar katër libra./Almakos

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

qeveria kosoves prishtine

Sot ditë zie në Kosovë në kujtim të vajzave dhe grave të vrara

ikja

Të dhënat e trishta/ Të rinjtë po ikin në emigracion, të moshuarit punojnë

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

INFO

NA NDIQ