Larg politikës që një kohë të gjatë, por Vesel Memedi bëhet ambasador në Itali

Iliria News Agency
Iliria News Agency

1 Shkurt, 2022

Kryetari i Rilindjes Demokratike Kombëtar, Vesel Memedi tash e një kohë të gjatë është larguar nga skena politike.

Megjithatë, ai është rikthyer në botën publike duke marrë postin e ambasadorit të Italisë, transmeton TV21.

Pranim-dorëzimi i këtij posti është bërë sot mes tij dhe Zvonimir Popoviq.

“Shpresojmë që këtë mision të ri ta kryejmë me nder dhe faqebardhë”, shkroi Memedi në profilin e tij në Facebook.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ukraina-rusi-kiev-ushtar

Belgjika i kërkon sqarime Ukrainës për armët e përdorura në sulmet në Rusi

Maricic - Bregu

Mariçiq-Bregu: Synimi ynë është BE-ja, ndaj është e rëndësishme të punohet paralelisht për bashkëpunimin rajonal

deponi

Maqedonia e ngulfatur nga deponitë ilegale

kurti vucic

BE e gatshme të organizojë takimin Kurti -Vuçiq, përmenden disa kushte

Pjeter-Shala-850x472-1

​Mbrojtja e Shalës i paraqet disa fotografi dëshmitarit të shtatë

rishi-sunak

Sunak: Kemi kthyer 1800 emigrantë shqiptarë të paligjshëm

musa xhaferi

Xhaferi: Ne nuk e flasim gjuhën e 20%-shit, nga partia na thonë se nuk është koha që gjuha shqipe të emërohet me dinjitet

bujar-1

Osmani: Të hapur ndaj mundësive që ofron pajtimi, dialogu dhe zgjidhja e kontesteve

teuta-arifi

Teuta flet për përçarjet dhe përvjetorin e BDI-së

INFO

NA NDIQ