Llukarevska: Do e dyfishojmë ndihmën ndaj kompanive vendore

Picture of INA
INA

20/04/2024

Bartësja e listës në NJZ3 nga radhët e LSDM-së dhe koalicionit Maqedonia Europiane, Sanja Llukarevska, paralajmëroi se ndihma për kompanitë vendase do të rritet dyfish, nga ndihma e deritanishme prej njëqind milionëve,, siç tha, për tu krijuar partneritet në ndërtimin e të ardhmes europiane.

Do të vazhdojmë edhe në katër vitet e ardhshme për shkak se kjo është e rëndësishme edhe për kompanitë edhe për sigurinë e të punësuarve. Në mandatin e ardhshëm kompanitë vendase do t’i mbështesim me 180 milion euro. Mbështetja do të dyfishohet. Së bashku, në partneritet me ta, do të vazhdojmë ta përforcojmë ekonominë vendase me investime publike prej 3,5 miliarda euro”, tha Sanja Llukarevska, bartës e listës në NJZ3-LSDM.

TË FUNDIT
1 orë
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin
1 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
1 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
1 orë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter
5 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

ME TE LEXUARA

14 orë
Sekretari i Jashtëm britanik këtë javë në Tiranë! “The Sun” zbardh axhendën
7 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron
14 orë
Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit
7 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
13 orë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
5 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

LEXO MË SHUMË

Edward Joseph Zhozef  Eduard

Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

ebrahim raisi

Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Hovenier

Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

INFO

NA NDIQ