Ish ushtari i UÇK-së, Ali Ahmeti injoroi 2 Majin dhe Karadakun për Erion Veliajn (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

02/05/2024

Ish ushtari i UÇK-së dhe vëllau i dëshmorit, Ardian Krasniqi ka reaguar nëpërmjet rrjete sociale për injorimin që Ali Ahmeti i bëri sot 2 Majit, ku përkujtohet lufta e lavdishme e UÇK-së në Karadak, vetëm për të marrë çmim nga Erion Veliaj.

Ja postimi i tij:

Takimet e tilla behen ne kordinim !

Ka protokoll! Jam i bindur se sikur ta ftonte z.Velijaj do ishte prezent me knaqesi ne kete date te shenjte perkujtimi!
Ali Ahmeti injoroi Gjakun e derdhiur ne Karadak,Injoroi Deshmoret,Familjaret e tyre,Invalid e ish Ushtar,injoroi 2 Majin diten e Çlirimit! Athua ska pse te shkon sepse e injoroin si vitin e kaluar,kane kuptu mileti Kombetarizmin e tije me korrespodenz!

Ahmeti ne kete rast konsideroi qe me shum vota di i bjere ai letra (qmimi si qytetar nderi e kordinuar) se sa vizita e perkujtimi i gjakut te njome ne Sllupqanin Legjendar!

TË FUNDIT
7 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
7 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
11 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
13 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
13 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

ME TE LEXUARA

7 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
19 orë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
7 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
19 orë
Hiseni zgjidhet zëdhënës i LD-së, Mexhiti autorizohet për bisedimet për qeverinë e re
17 orë
Najçevska i reagon Taravarit: Pse kryetari i Kuvendit të jetë shqiptar?
15 orë
Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë
15 orë
Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë "kulaçi qeveritar"?

LEXO MË SHUMË

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

stefan andonovski

Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!

vmro vlen

Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë “kulaçi qeveritar”?

kina

Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë

INFO

NA NDIQ