Makina, shtëpi, banesë e ari dhe i “mbytur” në borxhe – Pasuria e Jeton Shaqirit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2022

Ministri i Arsimit Jeton Shaqiri, në bazë të pasurisë së deklaruar që nga koha kur ishte ministër i Shoqërisë Informatike, posedon tre makina, një Audi A6, një Citroen C1, një Golf 4 si dhe një furgon Ford Tranzit, shkruan Alsat.

Sipas listës anketuese të publikuar në ueb faqen e Komisionit antikorrupsion Shaqiri posedon edhe një shtëpi, një banesë prej 81 metra katror dhe një dyçan 80 metra katror.

Por kjo nuk është e tëra, Shaqiri ka deklaruar edhe pronë të paluajtshme, e cila është në emër të prindërve të tij si dhe 5 mijë euro gjësende të çmuara (ar dhe bizhuteri).

Megjithatë (është i mbytur në borxhe) ka dhe tre kredi./Alsat

TË FUNDIT
2 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
2 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
3 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
3 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
6 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

8 orë
Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”
18 orë
Mumiet e fshatit Likovë, rasti i rrallë në vendin tonë dhe më gjerë
11 orë
Thaçit dhe Veselit u vazhdohet paraburgimi
8 orë
Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM
17 orë
Milloshoski: LSDM dhe BDI kanë lënë një buxhet me një nivel shumë të ulët

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ