Dimitrievski: Korridori 8 lidh vetëm një linjë Shkup-Prishtinë-Tiranë, a është përvijim i hartës së Iliridës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24 Prill, 2023

Kryetari i komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski deklaroi për TV Sitel  se Korridori 8 lidh një rrugë në linjën Shkup-Prishtinë-Tiranë dhe pyeti nëse vizatimi i korridorit në vetvete është vizatim i hartës së Iliridës, të cilën e kemi parë shumë herë më parë?

“Ky Korridor  lidh një itinerar në linjën Shkup-Prishtinë-Tiranë. Lind pyetja, a është përvijimi i vetë korridorit një përvijim i hartës së Iliridës, të cilën e kemi parë shumë herë më parë? Asnjë nga bartësit e posteve politike nuk e hapi këtë çështje për ta diskutuar”, theksoi Dimitrievski.

Sipas tij, pse zoti Artan Grubi është në një situatë të privilegjuar në krahasim me çdo qytetar tjetër, sepse ajo autostradë do të bëhet me paratë e popullit.

” Është një korridor i rëndësishëm, por Maqedonia ka edhe korridore të tjera të rëndësishme. A kemi bërë ndonjë anketë ku do të shpenzojmë një miliard e dyqind milionë euro nga paratë e qytetarëve?”, tha Dimitrievski.

Dimitrievski shtoi  se kur punohet për projekte të tilla kapitale, publiku kryesisht informohet dhe diskutohet publikisht.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

Priten tensione në Bosnjë dhe Mal të Zi/ alarmon profesori, doli në shesh skenari i Vuçiqit!

vucic

“Vuçiq ik”, pamje nga protesta masive në Beograd kundër regjimit

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

Rama-kurti

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

IMG_1833

Doli i veshur me bluzë të NATO-s, Gashi reagon ndaj Haradinajt – e kritikon ashpër në këtë pjesë

INFO

NA NDIQ