Votohet edhe në Çair të Shkupit, Dashi: Kemi votues që votojnë vetëm për zgjedhje parlamentare

Picture of INA
INA

08/05/2024

Të gjitha vendvotimet në Çair të Shkupit janë hapur me kohë, procesi i votimit deri tani po rrjedh pa probleme. Kryetari i vendvotimit 2886, Fatmir Dashi tha se nuk kishte asnjë problem me fingerprint, ndërsa ka raste që votohet vetëm për zgjedhjet parlamentare.

“Po, ne si komision e kemi për detyrim që t’i pyesim se për çfarë zgjedhje po votojnë, nëse votojnë vetëm për parlamentare, japim për parlament, ngase një herë kalohet në fingerprint, nuk mundet për herë të dytë. Andaj, kemi votues që votojnë vetëm se për zgjedhjet parlamentare dhe jo edhe për kryetar”, theksoi Dashi.

“Deri tani kemi pasu 12 veta që kanë votuar. Kemi pasur ashtu raste, ishin vetëm 3 deri tani”, tha Fevzie Mjaku Uzairi, kryetare e vendvotimit 2876.

TË FUNDIT
5 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"
6 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
6 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
8 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
8 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

ME TE LEXUARA

14 orë
Ndryshimet kushtetuese, Kasami: Për vullnetin e VMRO-së, duhet ta pyesni VMRO-në
6 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
1 ditë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
13 orë
RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore
5 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"
20 orë
Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër

LEXO MË SHUMË

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

INFO

NA NDIQ