Siljanovska: Presidenti duhet të flasë më tepër para deputetëve! Mickoski: Pushteti përgatit bojkot të zgjedhjeve më 8 maj

Picture of INA
INA

28/04/2024

Premtoj se do të veproj ndryshe nga presidenti aktual, tha Gordana Siljanovska Davkova në takim me banorët e Vevçanit. Theksoi se qëndrimi për çështjet kryesore duhet të burojë nga konsensusi brenda shtetit dhe presidenti duhet të ketë qëndrim konsistent dhe komunikim me qytetarët dhe Kuvendin. Pushteti përgatit bojkot të zgjedhjeve më 8 maj, tha Hristijan Mickoski në mitingun parazgjedhor në Koçan. Thirri për bashkim politik dhe shoqëror të të gjithëve, kundër pushtetit. Ai apeloi për dalje masive dhe përkrahje për VMRO-DPMNE dhe koalicionin “Maqedonia jote”

Po të fliste presidenti më shpesh para deputetëve, e jo vetëm një herë para Viti të Ri, atëherë do të mundej t’u sugjeronte deputetëve për problemet me të cilët ballafaqohen pensionistët, të rinjtë”, tha Gordana Siljanovska Davkova, kandidate për president.

“Ata duan të organizojnë një bojkot të heshtur dhe zbutjen e atmosferës. Në atë mënyrë duan që të krijojnë krizë, sepse nuk fitojnë, të paktën t’i shkaktojnë një dëm shtesë Maqedonisë”, dekalroi Mickoski.(tv21)

TË FUNDIT
16 minuta
VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji
36 minuta
Borrell flet për luftëra dhe tensione që mund të dalin jashtë kontrollit, më pas përmendi Ballkanin
1 orë
ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend
1 orë
Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup
1 orë
Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

ME TE LEXUARA

23 orë
Kasami: Fronti Evropian të luaj rol konstruktiv në opozitë
3 orë
Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV
21 orë
Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale
1 ditë
Aksident i rëndë afër Mlladenovcit – shoferi i veturës humbi jetën nga përplasja me autobusin, 30 të lënduar
14 orë
Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

LEXO MË SHUMË

Klinika-Shkup

VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji

Borell

Borrell flet për luftëra dhe tensione që mund të dalin jashtë kontrollit, më pas përmendi Ballkanin

hiv sida

ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

zjarrfikes

Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

Prokuroria

Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

Bisera Kostadinovska Stojçevska

Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

vulin

Policia arreston në Leposaviq bashkëpunëtorin e ngushtë të Vulinit, ja për çfarë dyshohet

visar-ademiu-600x360

Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme

dejvid daviv gir geer

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat

INFO

NA NDIQ