Mexhiti: 10.000 euro për secilin individ, do të shpërndajmë 49% të aksioneve të ndërmarrjeve shtetërore

Picture of INA
INA

18/04/2024

zet Mexhiti nga VLEN sot tha se sipas programit të tyre, ndërmarrjet shtetërore do të vendosen në dorë të qytetarëve, përcjell TV21. Mexhiti tha se do të shpërndahen te qytetarët 49 për qind të aksioneve të ndërmarrjeve publike.

“Pra do të shpërndajmë aksione me vlerë 10.000 euro për secilin individ. Këto aksione do të mund të shiten në treg dhe do të sjellin dinamik të re ekonomike për familjet e secilit, por do të mundësojë edhe futjen e kapitalit privat në këto ndërmarrje , gjë që sjell modernizim dhe zhvillim”, theksoi Mexhiti.

https://www.facebook.com/TV21Videos/videos/1546926512545967/?ref=embed_video&t=0

TË FUNDIT
48 minuta
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
1 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
3 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
4 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
5 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

ME TE LEXUARA

1 ditë
Maqedoni e Veriut, më 22 maj rivotime në disa qendra votimi
48 minuta
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
1 ditë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
7 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
1 ditë
Më 23 maj Siljanovska Davkova do ta realizojë vizitën e parë jashtë vendit
21 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
7 orë
Ndryshimet kushtetuese, Kasami: Për vullnetin e VMRO-së, duhet ta pyesni VMRO-në

LEXO MË SHUMË

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

Shkolla Vizbeg

Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor

zjarrfikes

Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta

policija-1-800x445

RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore

INFO

NA NDIQ