Mickoski: Janë lexuar të gjithë skenarët – por ne do të fitojmë

Picture of INA
INA

20/04/2024

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, mbrëmë në tubimin në Kriva Pallankë thirri për bashkim kombëtarë.

“U janë lexuar të gjithë skenarët, njëri në të cilin mbjellin shpresë është se VMRO-DPMNE-ja do të fitojë por ata do të formojnë Qeveri me BDI-në. Ne së bashku me popullin do tu themi se nuk do të ndodh ky skenarë të cilin po e spekulojnë, do të pësoni disfatë aq të rëndë sa që ju nga Reçica dhe Bihaçka mund të jeni vetëm opozitë e mirë e cila do të përgjigjet për të gjitha krimet, vjedhjet dhe shkatërrimet që i keni lënë prapa”, tha Hristijan Mickoski, kryetar i VMRO-DPMNE-së.

TË FUNDIT
59 minuta
Pas liberalizimit të vizave, turistët nga Kosova braktisin bregdetin e Durrësit
60 minuta
Detektor-Anketë: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO rriti sigurinë, por nuk përshpejtoi rrugën për në BE
1 orë
Plani me armë taktike atomike/ Zelenskyy me kundërpërgjigjje të ashpër ndaj Putinit – ja detajet e fundit!
1 orë
Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga
3 orë
Najçevska "godet" Siljanovskën: Udhëton me pasaportë Maqedonia e Veriut, shet budallallëqe

ME TE LEXUARA

6 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut
14 orë
Rama favorizon firmën kineze në tenderin 10 milionësh, a po rrezikohet siguria nacionale?
5 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
14 orë
Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe
4 orë
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë
14 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
4 orë
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

LEXO MË SHUMË

durresi plazh bregdeti deti shqiptar golem

Pas liberalizimit të vizave, turistët nga Kosova braktisin bregdetin e Durrësit

nato-mkd-zname

Detektor-Anketë: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO rriti sigurinë, por nuk përshpejtoi rrugën për në BE

zelenski

Plani me armë taktike atomike/ Zelenskyy me kundërpërgjigjje të ashpër ndaj Putinit – ja detajet e fundit!

IMG_2442

Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga

gordana siljanovska davkova

Najçevska “godet” Siljanovskën: Udhëton me pasaportë Maqedonia e Veriut, shet budallallëqe

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Makron Macron

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

INFO

NA NDIQ