Mickoski mesazh BDI-së dhe Ali Ahmetit: Është koha për pension dhe opozitë!

INA
INA

10 Maj, 2023

“NJERËZIT LARGOHEN PËR SHKAK TË MOSFUNAKIONIMIT TË SISTEMIT”

“22 vite BDI-ja është në pushtet. 22 vite nuk jetojnë për Shqiptarët, por jetojnë nga ata”

Në këtë mënyrë, sic njofton KlanM, lideri I VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, nga Tetova, ka drejtuar akuza në adresë të BDI-së, duke shtuar se 22 vite në pushtet BDI-ja është pjesë e të gjitha aferave, skandaleve dhe vuajtjeve të popullit. Lideri I opozitës maqedonase pretendon se BDI-së dhe Ali Ahmetit i ka ardhur fundi.

“Mjaft. Deri këtu ishte. Mjaft vodhët dhe ndërtoni fatin në fatkeqësinë e popullit. Mjaft e pini gjakun e popullit i cili është gjithnjë e më pak. Është koha për pension dhe opozitë. Këtë populli do ta bëjë në këto zgjedhje, në meër të gjitha tradhëtive, disfatave dhe mosukseseve” – deklaroi Hristijan Mickoski.

Këto komente, sic njofton KlanM, kreu I VMRO-DPMNE-së I bëri në tribunën partiake në Tetovë me titull “Politikat Sociale kundër varfërisë” në kuadër të fushatës “Kjo është Maqedonia për të gjithë”. Tema kryesore ishte largimi masiv nga vendi.

“Në Maqedoni nuk janë problem bashkësitë etnike, problem paraqesin kriminelët e LSDM-së dhe BDI-së. Shihni Pollogun, fshatra me shumë pak drita, njerëzit largohen. Tetova s`ka ujë për pije, në Shipkovicë asgjë nuk është bërë nga përmbytjet e fundit. Asnjë fshat I Malësisë së Tetovës s`ka kanalizim dhe rrugë cilësore” – tha Mickoski.

Sipas Mickoskit, sic percjell KlanM, njerëzit nuk largohen nga vendi për shkak të varfërisë, por për shkak të mosfunksionimit të sistemit dhe për shkak se kanë humbur motivin për jetë në vendlindje për shkak të paaftësisë që Qeverisë. /KlanMacedonia/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vullnet ahmeti vellai

Vullnet Ameti me dedikim prekës për të vëllanë: Do të takohemi në ëndrra Luan

izet mexhiti

Mexhiti: Lider de facto i BDI-së është Grubi, lobi i kazinove e ka hutuar Ahmetin

ahmeti-kovacevski-taravari-bdi-lsdm-ash-qeveri

LSDM, BDI dhe ASH, me lista të përbashkëta në zgjedhje?

shkupi

Maqedonia e Veriut deri në vitin 2050 do të jetë me 11% më pak popullsi?!

izet mexhiti

Mexhiti: Ne jemi zgjedhur nga Kongresi dhe vetëm ai mund të na shkarkojë

ukshin hoti

Dugolli: I fundit që e nxori jashtë burgut Ukshin Hotin ishte Bronko Komatina

bujar osmani

Osmani: Një rrugë e re po shfaqet për Ballkanin Perëndimor

islam islami

Islam Islami, emërohet drejtor i Medresesë “Isa Beu” në Shkup

fatmir bytyqi

Bytyqi: LSDM-ja, e gatshme për zgjidhjen e statusit të ish UÇK-së

INFO

NA NDIQ