Mickoski mesazh BDI-së dhe Ali Ahmetit: Është koha për pension dhe opozitë!

Picture of INA
INA

10/05/2023

“NJERËZIT LARGOHEN PËR SHKAK TË MOSFUNAKIONIMIT TË SISTEMIT”

“22 vite BDI-ja është në pushtet. 22 vite nuk jetojnë për Shqiptarët, por jetojnë nga ata”

Në këtë mënyrë, sic njofton KlanM, lideri I VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, nga Tetova, ka drejtuar akuza në adresë të BDI-së, duke shtuar se 22 vite në pushtet BDI-ja është pjesë e të gjitha aferave, skandaleve dhe vuajtjeve të popullit. Lideri I opozitës maqedonase pretendon se BDI-së dhe Ali Ahmetit i ka ardhur fundi.

“Mjaft. Deri këtu ishte. Mjaft vodhët dhe ndërtoni fatin në fatkeqësinë e popullit. Mjaft e pini gjakun e popullit i cili është gjithnjë e më pak. Është koha për pension dhe opozitë. Këtë populli do ta bëjë në këto zgjedhje, në meër të gjitha tradhëtive, disfatave dhe mosukseseve” – deklaroi Hristijan Mickoski.

Këto komente, sic njofton KlanM, kreu I VMRO-DPMNE-së I bëri në tribunën partiake në Tetovë me titull “Politikat Sociale kundër varfërisë” në kuadër të fushatës “Kjo është Maqedonia për të gjithë”. Tema kryesore ishte largimi masiv nga vendi.

“Në Maqedoni nuk janë problem bashkësitë etnike, problem paraqesin kriminelët e LSDM-së dhe BDI-së. Shihni Pollogun, fshatra me shumë pak drita, njerëzit largohen. Tetova s`ka ujë për pije, në Shipkovicë asgjë nuk është bërë nga përmbytjet e fundit. Asnjë fshat I Malësisë së Tetovës s`ka kanalizim dhe rrugë cilësore” – tha Mickoski.

Sipas Mickoskit, sic percjell KlanM, njerëzit nuk largohen nga vendi për shkak të varfërisë, por për shkak të mosfunksionimit të sistemit dhe për shkak se kanë humbur motivin për jetë në vendlindje për shkak të paaftësisë që Qeverisë. /KlanMacedonia/

TË FUNDIT
31 minuta
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
2 orë
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
3 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
4 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
4 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
11 orë
Ibush Jusufi zëvendës-sekretar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut (FOTO)
1 ditë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
7 orë
Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)
12 orë
Hovenier: Mbështesim popullin e Kosovës, kemi mospajtime me qeverinë
1 ditë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
10 orë
Osmani, mërgimtarëve: Jeni zemra dhe shpirti i Kosovës (VIDEO)
1 ditë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

LEXO MË SHUMË

Arsim sinani

Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

INFO

NA NDIQ